Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grensovergang tussen Gazastrook en Egypte beschoten

Grensovergang tussen Gazastrook en Egypte beschoten

RAFAH (ANP/AFP) - De enige grensovergang tussen Egypte en de Gazastrook is dinsdag beschoten. Volgens getuigen werd het niemandsland tussen de twee gebieden geraakt en is de poort aan Palestijnse zijde beschadigd. Het Israëlische leger wil niet bevestigen dat het de overgang bij Rafah heeft beschoten, maar meldde eerder wel een luchtaanval te hebben uitgevoerd op doelen in dat gebied.

Volgens een Egyptische mensenrechtenorganisatie werd de grensovergang Rafah na de aanval gesloten. Die was al jaren niet open voor burgers, maar humanitaire hulp en goederen werden nog sporadisch doorgelaten. Egypte wil geen enorme vluchtelingenstroom uit de Gazastrook toelaten en vindt dat Israël zou moeten zorgen voor een veilige uittocht voor burgers.

Rafah is de enige grensovergang vanuit de Gazastrook die niet gecontroleerd wordt door Israël. Maandag besloot Israël tot een totale blokkade van Gaza, waardoor er geen water, elektriciteit, brandstof en medicijnen naar het dichtbevolkte gebied gaan. Israël bombardeert het gebied de laatste dagen veelvuldig in de strijd met Hamas en heeft burgers opgeroepen te vertrekken, maar die kunnen geen kant op. Er is geen enkele grensovergang waar ze door mogen.

Er is volgens lokale journalisten nog geen sprake van dat Palestijnen zich massaal bij Rafah verzamelen om naar Egypte te gaan. Maandag werden ook al bombardementen bij de grensovergang gemeld, waardoor die tijdelijk dichtging.

Meer uit Buitenland

Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

45 minuten geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

5 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

5 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

6 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

6 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

10 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

11 uur geleden