Grensovergang tussen Gaza en Egypte weer geopend
RAFAH/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - De grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is zondag weer geopend. Honderden buitenlanders zijn er de grens overgestoken volgens Egyptische en Palestijnse grenswachten. Het is onduidelijk welke nationaliteit ze hebben, maar er zouden veel Russen en Oekraïners bij zijn. Moskou maakte zondag melding van het vertrek van zeventig mensen met Russische paspoorten.
Nieuwszender al-Arabiya maakte ook melding van ruim dertig Egyptenaren die zondag uit de Gazastrook vertrokken. Er worden ook Palestijnse gewonden naar Egypte gebracht, net als mensen die afhankelijk zijn van buitenlanders die vertrekken, zoals familie.
De grenspost was vrijdag voor de derde keer deze maand weer dichtgegaan. Vrijdag was dat na problemen met de evacuatie van Palestijnse gewonden uit het noorden van de Gazastrook. Konvooien met gewonden zouden toen zijn beschoten. Sinds de grens tijdelijk openging op 1 november hebben naar schatting 2700 mensen de Gazastrook verlaten via de grenspost die in handen is van Palestijnen en Egyptenaren. De Gazastrook is al 16 jaar afgesloten en er leven meer dan twee miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
3 uur geleden