Grensovergang tussen Gaza en Egypte weer geopend
RAFAH/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - De grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is zondag weer geopend. Honderden buitenlanders zijn er de grens overgestoken volgens Egyptische en Palestijnse grenswachten. Het is onduidelijk welke nationaliteit ze hebben, maar er zouden veel Russen en Oekraïners bij zijn. Moskou maakte zondag melding van het vertrek van zeventig mensen met Russische paspoorten.
Nieuwszender al-Arabiya maakte ook melding van ruim dertig Egyptenaren die zondag uit de Gazastrook vertrokken. Er worden ook Palestijnse gewonden naar Egypte gebracht, net als mensen die afhankelijk zijn van buitenlanders die vertrekken, zoals familie.
De grenspost was vrijdag voor de derde keer deze maand weer dichtgegaan. Vrijdag was dat na problemen met de evacuatie van Palestijnse gewonden uit het noorden van de Gazastrook. Konvooien met gewonden zouden toen zijn beschoten. Sinds de grens tijdelijk openging op 1 november hebben naar schatting 2700 mensen de Gazastrook verlaten via de grenspost die in handen is van Palestijnen en Egyptenaren. De Gazastrook is al 16 jaar afgesloten en er leven meer dan twee miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
2 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
8 uur geleden