Grensovergang tussen Gaza en Egypte weer geopend
RAFAH/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - De grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is zondag weer geopend. Honderden buitenlanders zijn er de grens overgestoken volgens Egyptische en Palestijnse grenswachten. Het is onduidelijk welke nationaliteit ze hebben, maar er zouden veel Russen en Oekraïners bij zijn. Moskou maakte zondag melding van het vertrek van zeventig mensen met Russische paspoorten.
Nieuwszender al-Arabiya maakte ook melding van ruim dertig Egyptenaren die zondag uit de Gazastrook vertrokken. Er worden ook Palestijnse gewonden naar Egypte gebracht, net als mensen die afhankelijk zijn van buitenlanders die vertrekken, zoals familie.
De grenspost was vrijdag voor de derde keer deze maand weer dichtgegaan. Vrijdag was dat na problemen met de evacuatie van Palestijnse gewonden uit het noorden van de Gazastrook. Konvooien met gewonden zouden toen zijn beschoten. Sinds de grens tijdelijk openging op 1 november hebben naar schatting 2700 mensen de Gazastrook verlaten via de grenspost die in handen is van Palestijnen en Egyptenaren. De Gazastrook is al 16 jaar afgesloten en er leven meer dan twee miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
6 uur geleden