Grensovergang tussen Gaza en Egypte weer geopend
RAFAH/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - De grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is zondag weer geopend. Honderden buitenlanders zijn er de grens overgestoken volgens Egyptische en Palestijnse grenswachten. Het is onduidelijk welke nationaliteit ze hebben, maar er zouden veel Russen en Oekraïners bij zijn. Moskou maakte zondag melding van het vertrek van zeventig mensen met Russische paspoorten.
Nieuwszender al-Arabiya maakte ook melding van ruim dertig Egyptenaren die zondag uit de Gazastrook vertrokken. Er worden ook Palestijnse gewonden naar Egypte gebracht, net als mensen die afhankelijk zijn van buitenlanders die vertrekken, zoals familie.
De grenspost was vrijdag voor de derde keer deze maand weer dichtgegaan. Vrijdag was dat na problemen met de evacuatie van Palestijnse gewonden uit het noorden van de Gazastrook. Konvooien met gewonden zouden toen zijn beschoten. Sinds de grens tijdelijk openging op 1 november hebben naar schatting 2700 mensen de Gazastrook verlaten via de grenspost die in handen is van Palestijnen en Egyptenaren. De Gazastrook is al 16 jaar afgesloten en er leven meer dan twee miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
21 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
48 minuten geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
6 uur geleden