Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grensovergang tussen Gaza en Egypte weer geopend

Grensovergang tussen Gaza en Egypte weer geopend

RAFAH/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - De grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is zondag weer geopend. Honderden buitenlanders zijn er de grens overgestoken volgens Egyptische en Palestijnse grenswachten. Het is onduidelijk welke nationaliteit ze hebben, maar er zouden veel Russen en Oekraïners bij zijn. Moskou maakte zondag melding van het vertrek van zeventig mensen met Russische paspoorten.

Nieuwszender al-Arabiya maakte ook melding van ruim dertig Egyptenaren die zondag uit de Gazastrook vertrokken. Er worden ook Palestijnse gewonden naar Egypte gebracht, net als mensen die afhankelijk zijn van buitenlanders die vertrekken, zoals familie.

De grenspost was vrijdag voor de derde keer deze maand weer dichtgegaan. Vrijdag was dat na problemen met de evacuatie van Palestijnse gewonden uit het noorden van de Gazastrook. Konvooien met gewonden zouden toen zijn beschoten. Sinds de grens tijdelijk openging op 1 november hebben naar schatting 2700 mensen de Gazastrook verlaten via de grenspost die in handen is van Palestijnen en Egyptenaren. De Gazastrook is al 16 jaar afgesloten en er leven meer dan twee miljoen mensen.

Meer uit Buitenland

Polen komt met samenleefcontract voor koppels zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.

19 minuten geleden
VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

1 uur geleden
Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

1 uur geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

2 uur geleden
Bondgenoten beleggen nieuwe top over bescherming Oekraïne

PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.

3 uur geleden
Taiwan hoopt op internationale veroordeling Chinese oefeningen

TAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.

4 uur geleden
Khaleda Zia (80), eerste vrouwelijke Bengaalse premier, overleden

DHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.

4 uur geleden