Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grensovergang Rafah tussen Gaza en Egypte na maanden weer open

Grensovergang Rafah tussen Gaza en Egypte na maanden weer open

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Rafah-grensovergang is voor het eerst in maanden weer geopend zodat zieke en gewonde Palestijnen de Gazastrook kunnen verlaten. De autoriteiten in het gebied zeggen dat vijftig patiënten de grens met Egypte zijn overgestoken.

Onder de eerste patiënten die vertrokken waren kinderen met kanker en hartproblemen. Vanuit de gezondheidsautoriteiten in Gaza klinkt wel de kritiek dat momenteel een te beperkt aantal patiënten toestemming krijgt om naar het buitenland te vertrekken.

"Uit de medische dossiers zijn er vijftig goedgekeurd door Egypte. We hopen dat het er meer worden", zei topfunctionaris Mohammed Zaqout volgens persbureau AFP. "We hebben nu 6000 gevallen klaar om overgeplaatst te worden. En meer dan 12.000 gevallen die dringend behandeling nodig hebben."

Bezetting grensovergang

De Egyptische televisie toonde beelden van de patiënten die de grens bij Rafah al mochten oversteken. Zij arriveerden in ambulances van de Palestijnse Rode Halve Maan. Eenmaal in Egypte reisden de patiënten verder in Egyptische ziekenwagens.

Rafah verbindt de Gazastrook met Egypte en wordt gezien als de belangrijkste toegangspoort naar het Palestijnse kustgebied, dat verder grenst aan Israël. De Israëlische krijgsmacht kreeg de Palestijnse kant van de grensovergang afgelopen mei in handen tijdens een offensief tegen Hamas.

EU-missie heengezonden

De EU heeft een missie naar de grensovergang gestuurd om Palestijns personeel daar te ondersteunen, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. Dat gebeurt volgens Kallas op verzoek van zowel Israël als de Palestijnen. "Europa is hier om te helpen", schreef ze.

Rafah gold voorheen als een belangrijke doorvoerroute voor humanitaire hulpgoederen. Bij het sluiten van een bestand was vorige maand afgesproken dat de grenspost zou heropenen nadat de laatste vrouwelijke gijzelaar was vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

1 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

1 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

3 uur geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

4 uur geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.

5 uur geleden