Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grensovergang met België nog steeds dicht door boerenprotest

Grensovergang met België nog steeds dicht door boerenprotest

EERSEL (ANP) - De grensovergang met België, de A67 bij Eersel, is nog steeds dicht vanwege protesterende boeren, zo laat een woordvoerder van de ANWB weten. De A16 bij Hazeldonk is volgens de ANWB wel weer open. Eerder was het knooppunt Markiezaat (A4) ook weer vrijgegeven.

Sinds de nacht van donderdag op vrijdag blokkeren Belgische boeren de grensovergang, uit protest tegen de Green Deal en omdat ze ontevreden zijn over Europese bemestingsregels. Ook Nederlandse boeren hebben zich uit solidariteit bij de protesten aangesloten.

Momenteel zijn er in Nederland geen andere wegen afgesloten vanwege boerenacties. Vrijdagavond was dat wel het geval. Toen protesteerden boeren ook op meerdere plekken in ons land op snelwegen. Zo was de A7 ter hoogte van Hoorn in beide richtingen dicht. Ook reden boeren in Friesland in de buurt van Drachten de A7 en de N31 op, en werd bij Utrecht langs de A12 ter hoogte van De Meern een oprit geblokkeerd en stonden hooibalen in brand.

Advies aan weggebruikers

Een rijstrook op de snelweg A1 tussen Rijssen en Markelo was nog de hele nacht dicht, omdat hulpdiensten rommel moesten opruimen van brandhaarden na een boerendemonstratie. Er waren diverse brandjes gesticht langs de snelweg in allerlei puin en afval. Inmiddels is de weg weer vrij, aldus de ANWB. Vrijdagavond meldde Rijkswaterstaat dat specialisten de grote stapels puin die waren achtergebleven zouden controleren op asbest. Of dat inderdaad is aangetroffen, kon een woordvoerder zaterdagochtend vooralsnog niet zeggen.

Rijkswaterstaat raadt weggebruikers die zaterdag naar België moeten om goed voorbereid op pad te gaan. "Weggebruikers die die kant op moeten, doen er goed aan de actuele verkeersinformatie in de gaten te houden. Dat is nog steeds van belang", aldus de woordvoerder. Vrijdag, toen meerdere grensovergangen dicht waren door de boerenacties, luidde het advies nog de reis naar België indien mogelijk uit te stellen.

Meer uit Binnenland

De Jong: veiligheid vrouwen in troonrede bijzonder en bitterzoet

DEN HAAG (ANP) - Het is "ontzettend bijzonder - en tegelijk bitterzoet - dat de veiligheid van meisjes en vrouwen in de troonrede wordt benoemd", zei campagneleider Danique de Jong van de inmiddels beëindigde crowdfundingactie 'Wij eisen de nacht op' dinsdag. Ze reageerde daarmee op de woorden van de koning, die in de rede had gezegd dat het onacceptabel is dat meisjes en vrouwen zich op straat onveilig voelen.

3 uur geleden
Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

6 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

6 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

8 uur geleden
Kosten Koninklijk Huis stijgen tot boven 60 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De begroting van het Koninklijk Huis groeit in 2026 tot boven de 60 miljoen euro. De uitgaven van het Rijk aan het Koningshuis stijgen met bijna 1,9 miljoen euro in 2026, blijkt dinsdag uit de miljoenennota. Dat is een stijging van ruim 3,2 procent ten opzichte van vorig jaar.

9 uur geleden
Conciërge school Zoetermeer verdacht van kinderporno en ontucht

DEN HAAG (ANP) - Een 57-jarige conciërge van een basisschool in Zoetermeer wordt verdacht van het maken en in bezit hebben van kinderporno. De Zoetermeerder zou ook op de school waar hij werkte stiekem foto's en video's hebben gemaakt, die mogelijk kinderpornografisch zijn. In totaal zijn honderdduizenden afbeeldingen en video's in beslag genomen.

9 uur geleden
Klimaatdoel blijft buiten bereik, PBL roept op tot stabiel beleid

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse klimaatdoel voor 2030 is nauwelijks nog haalbaar. Zelfs als alles meezit, is het "heel erg onwaarschijnlijk" dat de uitstoot van broeikasgassen genoeg daalt om te voldoen aan de Klimaatwet. Tot die conclusie komt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van het klimaatbeleid. Het planbureau roept de politiek op te zorgen voor "zekerheid en stabiliteit".

10 uur geleden