Grensovergang met België nog steeds dicht door boerenprotest
EERSEL (ANP) - De grensovergang met België, de A67 bij Eersel, is nog steeds dicht vanwege protesterende boeren, zo laat een woordvoerder van de ANWB weten. De A16 bij Hazeldonk is volgens de ANWB wel weer open. Eerder was het knooppunt Markiezaat (A4) ook weer vrijgegeven.
Sinds de nacht van donderdag op vrijdag blokkeren Belgische boeren de grensovergang, uit protest tegen de Green Deal en omdat ze ontevreden zijn over Europese bemestingsregels. Ook Nederlandse boeren hebben zich uit solidariteit bij de protesten aangesloten.
Momenteel zijn er in Nederland geen andere wegen afgesloten vanwege boerenacties. Vrijdagavond was dat wel het geval. Toen protesteerden boeren ook op meerdere plekken in ons land op snelwegen. Zo was de A7 ter hoogte van Hoorn in beide richtingen dicht. Ook reden boeren in Friesland in de buurt van Drachten de A7 en de N31 op, en werd bij Utrecht langs de A12 ter hoogte van De Meern een oprit geblokkeerd en stonden hooibalen in brand.
Advies aan weggebruikers
Een rijstrook op de snelweg A1 tussen Rijssen en Markelo was nog de hele nacht dicht, omdat hulpdiensten rommel moesten opruimen van brandhaarden na een boerendemonstratie. Er waren diverse brandjes gesticht langs de snelweg in allerlei puin en afval. Inmiddels is de weg weer vrij, aldus de ANWB. Vrijdagavond meldde Rijkswaterstaat dat specialisten de grote stapels puin die waren achtergebleven zouden controleren op asbest. Of dat inderdaad is aangetroffen, kon een woordvoerder zaterdagochtend vooralsnog niet zeggen.
Rijkswaterstaat raadt weggebruikers die zaterdag naar België moeten om goed voorbereid op pad te gaan. "Weggebruikers die die kant op moeten, doen er goed aan de actuele verkeersinformatie in de gaten te houden. Dat is nog steeds van belang", aldus de woordvoerder. Vrijdag, toen meerdere grensovergangen dicht waren door de boerenacties, luidde het advies nog de reis naar België indien mogelijk uit te stellen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
17 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
19 uur geleden