Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grensovergang met België nog steeds dicht door boerenprotest

Grensovergang met België nog steeds dicht door boerenprotest

EERSEL (ANP) - De grensovergang met België, de A67 bij Eersel, is nog steeds dicht vanwege protesterende boeren, zo laat een woordvoerder van de ANWB weten. De A16 bij Hazeldonk is volgens de ANWB wel weer open. Eerder was het knooppunt Markiezaat (A4) ook weer vrijgegeven.

Sinds de nacht van donderdag op vrijdag blokkeren Belgische boeren de grensovergang, uit protest tegen de Green Deal en omdat ze ontevreden zijn over Europese bemestingsregels. Ook Nederlandse boeren hebben zich uit solidariteit bij de protesten aangesloten.

Momenteel zijn er in Nederland geen andere wegen afgesloten vanwege boerenacties. Vrijdagavond was dat wel het geval. Toen protesteerden boeren ook op meerdere plekken in ons land op snelwegen. Zo was de A7 ter hoogte van Hoorn in beide richtingen dicht. Ook reden boeren in Friesland in de buurt van Drachten de A7 en de N31 op, en werd bij Utrecht langs de A12 ter hoogte van De Meern een oprit geblokkeerd en stonden hooibalen in brand.

Advies aan weggebruikers

Een rijstrook op de snelweg A1 tussen Rijssen en Markelo was nog de hele nacht dicht, omdat hulpdiensten rommel moesten opruimen van brandhaarden na een boerendemonstratie. Er waren diverse brandjes gesticht langs de snelweg in allerlei puin en afval. Inmiddels is de weg weer vrij, aldus de ANWB. Vrijdagavond meldde Rijkswaterstaat dat specialisten de grote stapels puin die waren achtergebleven zouden controleren op asbest. Of dat inderdaad is aangetroffen, kon een woordvoerder zaterdagochtend vooralsnog niet zeggen.

Rijkswaterstaat raadt weggebruikers die zaterdag naar België moeten om goed voorbereid op pad te gaan. "Weggebruikers die die kant op moeten, doen er goed aan de actuele verkeersinformatie in de gaten te houden. Dat is nog steeds van belang", aldus de woordvoerder. Vrijdag, toen meerdere grensovergangen dicht waren door de boerenacties, luidde het advies nog de reis naar België indien mogelijk uit te stellen.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

1 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

2 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

6 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

9 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

9 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

9 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

12 uur geleden