Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grensdetentie asielzoeker Schiphol was rechtmatig, oordeelt RvS

Grensdetentie asielzoeker Schiphol was rechtmatig, oordeelt RvS

DEN HAAG (ANP) - De zogenoemde grensdetentie van een vreemdeling die in november vorig jaar vanuit Casablanca op Schiphol aankwam, was niet onrechtmatig. Dat heeft de Raad van State (RvS) bepaald, zo werd woensdag bekendgemaakt.

In december vorig jaar oordeelde de rechtbank in Amsterdam nog anders. In november en december kwamen vorig jaar ongebruikelijk veel asielzoekers per vliegtuig aan op Schiphol. Het personeel van het Justitieel Complex Schiphol (JCS) was daar niet op berekend. Daardoor werden asielzoekers meer beperkingen opgelegd dan normaal. Zo werden ze meer uren per dag opgesloten in hun cel en mochten ze maximaal een uur per dag naar buiten.

Daarmee, zo oordeelde de rechtbank, voldeed het JCS niet als zogenoemde gespecialiseerde bewaringsaccommodatie in de zin van de Europese Opvangrichtlijn. De RvS gaat daar echter niet in mee. Die wijst erop dat hoewel de asielzoekers meer beperkingen kregen opgelegd, ze "strikt gescheiden bleven van strafrechtelijke gedetineerden". Regels tussen beide groepen verschillen, legt de RvS uit. "Daarnaast is het deel van het JCS waarin grensdetentie plaatsvindt, specifiek ingericht voor de behandeling van de asielprocedure en de bijstand die asielzoekers nodig hebben", motiveert ze.

Daarmee, aldus de RvS, oordeelde de rechtbank ten onrechte dat de grensdetentie onrechtmatig was. Daarbij zegt de RvS alleen te kunnen toetsen of het JCS een gespecialiseerde bewaringsaccommodatie is. Of de grensdetentie in een individueel geval goed of slecht is uitgevoerd, daarover oordeelt ze niet. "Asielzoekers kunnen eventuele klachten erover indienen bij de commissie van toezicht."

De minister van Asiel en Migratie was tegen de eerdere beslissing van de rechtbank in Amsterdam in beroep gegaan.

Meer uit Binnenland

Niet heel Gorinchem hoeft bij eventuele herstemming naar stembus

DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.

36 minuten geleden
Vijfde verdachte explosie synagoge ook vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.

38 minuten geleden
COA krijgt eerste dwangsom voor asielopvang Hardenberg

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.

51 minuten geleden
Vijf jaar cel en tbs voor verkrachting en bedreigen ex-partners

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.

3 uur geleden
Twee verdachten opgepakt voor grootschalige bankhelpdeskfraude

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.

3 uur geleden
Asielzoeker die land niet uit wil, moet cel in voor mishandeling

UTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somalië en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.

3 uur geleden
Raad Gorinchem worstelt met verkiezingsuitslag na ronselverhalen

GORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu het Openbaar Ministerie onderzoekt of in de gemeente mogelijk stemmen zijn geronseld. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.

3 uur geleden