Grenscontroles binnen EU leiden tot monsterfiles
GÖRLITZ (ANP) - Grenscontroles binnen de Europese Unie in de strijd tegen het coronavirus hebben tot monsterfiles geleid. Er zijn meldingen dat truckers, maar ook families met kinderen 20 tot 30 uur moeten wachten, vooral aan de Duits-Poolse grens. Ook bij de Oostenrijks-Hongaarse grens staan lange rijen. Het Rode Kruis waarschuwt voor onmenselijke toestanden.
Soldaten zijn ingeschakeld om gedupeerden aan de grens met Polen eten, drank en dekens te geven. Om wat te doen aan de enorme file op de autosnelweg bij de grensplaats Görlitz, heeft de Poolse regering besloten vier andere grensovergangen te openen. Dat moet enige verlichting bieden. De rij in Görlitz, die 60 kilometer lang was, nam woensdagmidddag geleidelijk iets af. Ook Hongarije besloot tijdelijk beperkingen aan de grens op te heffen.
Polen en Hongarije sloten net als meerdere andere Europese landen de grenzen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Poolse grenswachten meten de temperatuur van elke reiziger.
Meer uit Buitenland
ZUIENKERKE (ANP/BELGA) - De Belgische politie test een drone die moet helpen bij het voorkomen dat migranten op bootjes het Kanaal oversteken. Vier politiezones in het noordwesten van het land werken samen aan de proef. De drone vliegt boven een gebied tot aan de Nederlandse grens.
33 minuten geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Bij een Oekraïens goederenvliegtuig op de luchthaven van Leipzig is een drone met explosieven in beslag genomen, melden bronnen aan het Duitse persbureau dpa. Vlak daarvoor botste een vliegtuig van DHL in de lucht tegen een onbekend object in de buurt van Leipzig.
37 minuten geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - In Algerije is een berucht crimineel kopstuk uit Marseille opgepakt. Mehdi Laribi, het hoofd van DZ Mafia, is eind vorige maand aangehouden, bevestigt minister van Justitie Gérald Darmanin op X na berichtgeving van Franceinfo.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse veiligheidsbronnen zeggen dat de inlichtingendiensten zich bezighouden met Russische filmpjes die erop gericht zijn de aankomende deelstaatverkiezingen te beïnvloeden. In de filmpjes zou onder meer valse informatie over politici worden verspreid.
2 uur geledenLANSING (ANP) - Abdul El-Sayed, een progressieve voormalige gezondheidsfunctionaris die pleit voor het stopzetten van onvoorwaardelijke militaire steun aan Israël, heeft in de staat Michigan de Democratische voorverkiezing voor de Amerikaanse Senaat gewonnen, verwacht NBC News. Andere media hebben El-Sayed nog niet uitgeroepen als winnaar.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag zeventien mensen om het leven gekomen, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook zouden er 44 gewonden zijn gevallen. Lokale autoriteiten spraken eerder van één dode in Kyiv en veertien in de omliggende regio.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen in de nacht van dinsdag op woensdag zijn in de Oekraïense hoofdstad Kyiv en omgeving vijftien mensen om het leven gekomen. Dat meldden lokale autoriteiten, waaronder hulpdiensten.
6 uur geleden