Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grens van 20 graden gepasseerd, eerste lokale warme dag dit jaar

Grens van 20 graden gepasseerd, eerste lokale warme dag dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Het is zondag de eerste lokale warme dag van het jaar. Om 13.10 uur was het in Hoek van Holland precies 20 graden en daarmee werd de grens die nodig is om van een warme dag te mogen spreken, bereikt. Die eerste lokale dag is dit jaar drie dagen eerder dan gemiddeld, aldus Weeronline.

In 2018 werd de grens van 20 graden op 7 april voor het eerst gepasseerd, een jaar daarvoor gebeurde dat al op 28 maart. Overigens is het wel voorgekomen dat het nog eerder in het jaar al ergens zo warm is geworden: vorig jaar was het op 27 februari met 20,5 graden al lokaal warm. Dat betekende toen zelfs de warmste meteorologische winterdag ooit.

De vroegste lokale 'twintiger' werd nog eerder gemeten. Op 24 februari 1990 in Oost-Maarland (Limburg). Natuurlijk kan het ook langer duren voordat het kwik ergens in het land de 20 graden aantikt. In 1941 gebeurde dat voor het eerst op 18 mei.

De laatste keer dat een officiële thermometer ergens in ons land 20 graden of meer aangaf was op 26 oktober vorig jaar. In het zuiden van Noord-Brabant, in Midden- en Zuid-Limburg en op de Veluwe was het toen een warme dag. Dat is 162 dagen geleden.

Meer uit Binnenland

Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

3 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

4 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

5 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

7 uur geleden
KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

SCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.

9 uur geleden