Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grens van 20 graden gepasseerd, eerste lokale warme dag dit jaar

Grens van 20 graden gepasseerd, eerste lokale warme dag dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Het is zondag de eerste lokale warme dag van het jaar. Om 13.10 uur was het in Hoek van Holland precies 20 graden en daarmee werd de grens die nodig is om van een warme dag te mogen spreken, bereikt. Die eerste lokale dag is dit jaar drie dagen eerder dan gemiddeld, aldus Weeronline.

In 2018 werd de grens van 20 graden op 7 april voor het eerst gepasseerd, een jaar daarvoor gebeurde dat al op 28 maart. Overigens is het wel voorgekomen dat het nog eerder in het jaar al ergens zo warm is geworden: vorig jaar was het op 27 februari met 20,5 graden al lokaal warm. Dat betekende toen zelfs de warmste meteorologische winterdag ooit.

De vroegste lokale 'twintiger' werd nog eerder gemeten. Op 24 februari 1990 in Oost-Maarland (Limburg). Natuurlijk kan het ook langer duren voordat het kwik ergens in het land de 20 graden aantikt. In 1941 gebeurde dat voor het eerst op 18 mei.

De laatste keer dat een officiële thermometer ergens in ons land 20 graden of meer aangaf was op 26 oktober vorig jaar. In het zuiden van Noord-Brabant, in Midden- en Zuid-Limburg en op de Veluwe was het toen een warme dag. Dat is 162 dagen geleden.

Meer uit Binnenland

Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

3 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

4 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

4 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

4 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

6 uur geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

6 uur geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

7 uur geleden