'Grens-tsaar' Trump kondigt invallen aan in hele land op dinsdag
WASHINGTON (ANP) - De dag na het aantreden van president Donald Trump zullen op meerdere plekken in Amerika invallen plaatsvinden waarbij illegale immigranten worden gearresteerd. Dat heeft de aanstaande topman van de Amerikaanse immigratie- en douaneautoriteit ICE, Tom Homan, vrijdagavond (lokale tijd) gezegd tegen de nieuwszender FOX News. Trump wordt maandag ingezworen als president van de Verenigde Staten
Homan werd gevraagd naar een bericht in The Wall Street Journal over een grote razzia die dinsdag in Chicago zou worden gepland. "Maar Chicago is slechts een van de vele plekken", reageerde de zogenaamde 'grens-tsaar'. "We hebben 24 kantoren verspreid over het land. Dinsdag gaat de ICE eindelijk zijn werk doen."
De dienst gaat zich volgens Homan "eerst concentreren op de ergste bedreigingen voor de openbare veiligheid". Maar niemand is volgens hem uitgesloten. "Als ze illegaal in het land zijn, hebben ze een probleem."
Tijdens zijn campagne zei Trump meermaals dat hij op dag één van zijn presidentschap zou starten met het grootste deportatieprogramma van illegale migranten uit de Amerikaanse geschiedenis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
6 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
6 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
7 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
9 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.
10 uur geledenRODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
11 uur geleden