Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Grens-tsaar' Trump kondigt invallen aan in hele land op dinsdag

'Grens-tsaar' Trump kondigt invallen aan in hele land op dinsdag

WASHINGTON (ANP) - De dag na het aantreden van president Donald Trump zullen op meerdere plekken in Amerika invallen plaatsvinden waarbij illegale immigranten worden gearresteerd. Dat heeft de aanstaande topman van de Amerikaanse immigratie- en douaneautoriteit ICE, Tom Homan, vrijdagavond (lokale tijd) gezegd tegen de nieuwszender FOX News. Trump wordt maandag ingezworen als president van de Verenigde Staten

Homan werd gevraagd naar een bericht in The Wall Street Journal over een grote razzia die dinsdag in Chicago zou worden gepland. "Maar Chicago is slechts een van de vele plekken", reageerde de zogenaamde 'grens-tsaar'. "We hebben 24 kantoren verspreid over het land. Dinsdag gaat de ICE eindelijk zijn werk doen."

De dienst gaat zich volgens Homan "eerst concentreren op de ergste bedreigingen voor de openbare veiligheid". Maar niemand is volgens hem uitgesloten. "Als ze illegaal in het land zijn, hebben ze een probleem."

Tijdens zijn campagne zei Trump meermaals dat hij op dag één van zijn presidentschap zou starten met het grootste deportatieprogramma van illegale migranten uit de Amerikaanse geschiedenis.

Meer uit Buitenland

Ook zoon Maduro aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Niet alleen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd, maar ook de zoon van de president, Nicolás Ernesto Maduro Guerra. Dat blijkt uit de aanklacht die de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi openbaar heeft gemaakt. Hij wordt verdacht van drugssmokkel en wapenbezit.

33 minuten geleden
Oppositieleider Venezuela wil González Urrutia als president

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado wil dat Edmundo González Urrutia het presidentschap van Venezuela overneemt. Dat schrijft ze in een brief. De oppositie had hem eerder al naar voren geschoven als presidentskandidaat bij de verkiezingen van 2024.

35 minuten geleden
VN-chef Guterres 'diep verontrust' door aanval op Venezuela

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is "diep verontrust" door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela, zegt zijn woordvoerder. Volgens hem kan deze actie een "gevaarlijk precedent" scheppen.

48 minuten geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar managers van bar Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".

1 uur geleden
Rusland ontkent bericht over vlucht vicepresident Venezuela

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.

1 uur geleden
Trump: Maduro met schip onderweg naar New York

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een militair schip dat op weg is naar New York. Eerder werden hij en zijn vrouw "met helikopters" overgebracht naar het schip. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.

1 uur geleden
CNN: plannen om Maduro naar New York te brengen voor proces

NEW YORK (ANP) - Er worden plannen gemaakt om de Venezolaanse president Nicolás Maduro naar New York te brengen, meldden ingewijden aan nieuwszender CNN. Daar is Maduro aangeklaagd en zou hij terechtstaan.

1 uur geleden