Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Grens-tsaar' Trump kondigt invallen aan in hele land op dinsdag

'Grens-tsaar' Trump kondigt invallen aan in hele land op dinsdag

WASHINGTON (ANP) - De dag na het aantreden van president Donald Trump zullen op meerdere plekken in Amerika invallen plaatsvinden waarbij illegale immigranten worden gearresteerd. Dat heeft de aanstaande topman van de Amerikaanse immigratie- en douaneautoriteit ICE, Tom Homan, vrijdagavond (lokale tijd) gezegd tegen de nieuwszender FOX News. Trump wordt maandag ingezworen als president van de Verenigde Staten

Homan werd gevraagd naar een bericht in The Wall Street Journal over een grote razzia die dinsdag in Chicago zou worden gepland. "Maar Chicago is slechts een van de vele plekken", reageerde de zogenaamde 'grens-tsaar'. "We hebben 24 kantoren verspreid over het land. Dinsdag gaat de ICE eindelijk zijn werk doen."

De dienst gaat zich volgens Homan "eerst concentreren op de ergste bedreigingen voor de openbare veiligheid". Maar niemand is volgens hem uitgesloten. "Als ze illegaal in het land zijn, hebben ze een probleem."

Tijdens zijn campagne zei Trump meermaals dat hij op dag één van zijn presidentschap zou starten met het grootste deportatieprogramma van illegale migranten uit de Amerikaanse geschiedenis.

Meer uit Buitenland

FBI neemt onderzoek naar dood Alex Pretti over

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.

37 minuten geleden
Journalist opgepakt wegens ICE-protest kerkdienst Minnesota

ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.

1 uur geleden
Iran bestempelt militairen uit EU als terroristen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.

2 uur geleden
Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

3 uur geleden
VN melden 170 burgerdoden bij luchtaanvallen verkiezingen Myanmar

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.

4 uur geleden
Poetin akkoord met tijdelijk staken van aanvallen op Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.

4 uur geleden
Erdogan bereid te werken aan de-escalatie tussen Iran en VS

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.

5 uur geleden