'Grens-tsaar' Trump kondigt invallen aan in hele land op dinsdag
WASHINGTON (ANP) - De dag na het aantreden van president Donald Trump zullen op meerdere plekken in Amerika invallen plaatsvinden waarbij illegale immigranten worden gearresteerd. Dat heeft de aanstaande topman van de Amerikaanse immigratie- en douaneautoriteit ICE, Tom Homan, vrijdagavond (lokale tijd) gezegd tegen de nieuwszender FOX News. Trump wordt maandag ingezworen als president van de Verenigde Staten
Homan werd gevraagd naar een bericht in The Wall Street Journal over een grote razzia die dinsdag in Chicago zou worden gepland. "Maar Chicago is slechts een van de vele plekken", reageerde de zogenaamde 'grens-tsaar'. "We hebben 24 kantoren verspreid over het land. Dinsdag gaat de ICE eindelijk zijn werk doen."
De dienst gaat zich volgens Homan "eerst concentreren op de ergste bedreigingen voor de openbare veiligheid". Maar niemand is volgens hem uitgesloten. "Als ze illegaal in het land zijn, hebben ze een probleem."
Tijdens zijn campagne zei Trump meermaals dat hij op dag één van zijn presidentschap zou starten met het grootste deportatieprogramma van illegale migranten uit de Amerikaanse geschiedenis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
41 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in de Libanese stad Tyre is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Volgens het Libanese staatspersbureau NNA viel daarbij een dode en raakten voertuigen van het Rode Kruis beschadigd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."
3 uur geleden