Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Grens-tsaar' Trump kondigt invallen aan in hele land op dinsdag

'Grens-tsaar' Trump kondigt invallen aan in hele land op dinsdag

WASHINGTON (ANP) - De dag na het aantreden van president Donald Trump zullen op meerdere plekken in Amerika invallen plaatsvinden waarbij illegale immigranten worden gearresteerd. Dat heeft de aanstaande topman van de Amerikaanse immigratie- en douaneautoriteit ICE, Tom Homan, vrijdagavond (lokale tijd) gezegd tegen de nieuwszender FOX News. Trump wordt maandag ingezworen als president van de Verenigde Staten

Homan werd gevraagd naar een bericht in The Wall Street Journal over een grote razzia die dinsdag in Chicago zou worden gepland. "Maar Chicago is slechts een van de vele plekken", reageerde de zogenaamde 'grens-tsaar'. "We hebben 24 kantoren verspreid over het land. Dinsdag gaat de ICE eindelijk zijn werk doen."

De dienst gaat zich volgens Homan "eerst concentreren op de ergste bedreigingen voor de openbare veiligheid". Maar niemand is volgens hem uitgesloten. "Als ze illegaal in het land zijn, hebben ze een probleem."

Tijdens zijn campagne zei Trump meermaals dat hij op dag één van zijn presidentschap zou starten met het grootste deportatieprogramma van illegale migranten uit de Amerikaanse geschiedenis.

Meer uit Buitenland

Separatistenleiders Nagorno-Karabach krijgen lange celstraffen

BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.

9 minuten geleden
Ontvoerde gelovigen weer vrij na aanval op kerken in Nigeria

KADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association ‌of Nigeria (CAN).

13 minuten geleden
Oekraïne: Starlink-terminals van Rusland uitgezet

KYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.

46 minuten geleden
Oekraïne en Rusland spreken nieuwe gevangenenruil af

ABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.

51 minuten geleden
Italië onderzoekt sabotage van douches in olympisch dorp

MILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.

54 minuten geleden
Britten gaan samenwerken met Microsoft om deepfakes op te sporen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.

1 uur geleden
Kremlin: tijdverspilling om te reageren op claims over Epstein

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.

1 uur geleden