Grenfell-fraude kost Britse overheid miljoen
LONDEN (ANP/AFP) - Fraudeurs die een slaatje proberen te slaan uit de brand in de Londense Grenfell Tower, hebben de Britse autoriteiten voor meer dan 877.000 pond (ruim 1 miljoen euro) gedupeerd. Dat maakte de politie donderdag bekend. Oplichters doen zich voor als slachtoffers van de brand uit 2017, die aan meer dan zeventig mensen het leven heeft gekost.
Een rechtbank veroordeelde donderdag nepslachtoffer Alvin Thompson (51) tot een gevangenisstraf van 5,5 jaar. Hij beweerde dat hij als dakloze in het flatgebouw sliep en daar tijdens de brand ook mensen hielp ontsnappen. De man moest zogenaamd over lichamen stappen om weg te komen.
Thompson heeft de overheid opgelicht voor ruim 95.000 pond (circa 111.000 euro). Hij liet zich opvangen in hotels en kreeg financiële compensatie. De autoriteiten ontdekten echter dat de man niet te zien was op beelden van bewakingscamera's bij de Grenfell Tower. Hij is de zeventiende persoon die voor dergelijke fraude is veroordeeld.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.
10 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.
10 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.
10 uur geleden