Grenfell-fraude kost Britse overheid miljoen
LONDEN (ANP/AFP) - Fraudeurs die een slaatje proberen te slaan uit de brand in de Londense Grenfell Tower, hebben de Britse autoriteiten voor meer dan 877.000 pond (ruim 1 miljoen euro) gedupeerd. Dat maakte de politie donderdag bekend. Oplichters doen zich voor als slachtoffers van de brand uit 2017, die aan meer dan zeventig mensen het leven heeft gekost.
Een rechtbank veroordeelde donderdag nepslachtoffer Alvin Thompson (51) tot een gevangenisstraf van 5,5 jaar. Hij beweerde dat hij als dakloze in het flatgebouw sliep en daar tijdens de brand ook mensen hielp ontsnappen. De man moest zogenaamd over lichamen stappen om weg te komen.
Thompson heeft de overheid opgelicht voor ruim 95.000 pond (circa 111.000 euro). Hij liet zich opvangen in hotels en kreeg financiële compensatie. De autoriteiten ontdekten echter dat de man niet te zien was op beelden van bewakingscamera's bij de Grenfell Tower. Hij is de zeventiende persoon die voor dergelijke fraude is veroordeeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
8 uur geledenABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.
8 uur geledenHUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
10 uur geleden