Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greg R., verdachte in moordproces Eris, voorlopig op vrije voeten

Greg R., verdachte in moordproces Eris, voorlopig op vrije voeten

ARNHEM (ANP) - Greg R., een van de verdachten in het omvangrijke liquidatieproces Eris, komt per 18 december voorlopig op vrije voeten. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden vrijdag bepaald, na een verzoek tot schorsing van het voorarrest door de advocaat van de 76-jarige R.

Op 18 december heeft R. de straf die hij in de Eris-zaak van de rechtbank kreeg (zes jaar en negen maanden cel) nagenoeg uitgezeten. Het Openbaar Ministerie had bij de rechtbank een levenslange gevangenisstraf geëist, maar de rechtbank achtte een aantal beschuldigingen niet bewezen en kwam tot de veel lagere straf. In hoger beroep is opnieuw levenslang tegen R. geëist.

Eris gaat over vijf onderwereldmoorden en meerdere pogingen daartoe. De rechtbank legde vier verdachten levenslang op, onder wie hoofdverdachte Delano R. De motorclub Caloh Wagoh, waarvan Delano R. de oprichter is, speelt een sleutelrol in het geheel. Greg R. zou nauwe banden met de inmiddels verboden motorclub hebben gehad. Hij staat bekend als een 'godfather' in de Nederlandse onderwereld.

De schorsing van het voorarrest geldt tot 12 februari - de datum waarop het hof uitspraak hoopt te kunnen doen. In januari heeft het hof nog enkele zittingsdagen gepland. Het proces vindt plaats in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

10 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

10 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

12 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

21 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

21 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

1 dag geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

1 dag geleden