Greg R., verdachte in moordproces Eris, voorlopig op vrije voeten
ARNHEM (ANP) - Greg R., een van de verdachten in het omvangrijke liquidatieproces Eris, komt per 18 december voorlopig op vrije voeten. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden vrijdag bepaald, na een verzoek tot schorsing van het voorarrest door de advocaat van de 76-jarige R.
Op 18 december heeft R. de straf die hij in de Eris-zaak van de rechtbank kreeg (zes jaar en negen maanden cel) nagenoeg uitgezeten. Het Openbaar Ministerie had bij de rechtbank een levenslange gevangenisstraf geëist, maar de rechtbank achtte een aantal beschuldigingen niet bewezen en kwam tot de veel lagere straf. In hoger beroep is opnieuw levenslang tegen R. geëist.
Eris gaat over vijf onderwereldmoorden en meerdere pogingen daartoe. De rechtbank legde vier verdachten levenslang op, onder wie hoofdverdachte Delano R. De motorclub Caloh Wagoh, waarvan Delano R. de oprichter is, speelt een sleutelrol in het geheel. Greg R. zou nauwe banden met de inmiddels verboden motorclub hebben gehad. Hij staat bekend als een 'godfather' in de Nederlandse onderwereld.
De schorsing van het voorarrest geldt tot 12 februari - de datum waarop het hof uitspraak hoopt te kunnen doen. In januari heeft het hof nog enkele zittingsdagen gepland. Het proces vindt plaats in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans denkt niet dat het realistisch was geweest om al veel eerder beperkende maatregelen te nemen om het coronavirus in te dammen. Het had "in theorie heel veel uitgemaakt" als dit al begin februari 2020 was gebeurd, toen het aantal bekende ziektegevallen in heel Europa nog rond de vijftig lag. Maar er was nog te weinig bekend om zo'n besluit te nemen.
5 uur geleden