Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greg R., verdachte in moordproces Eris, voorlopig op vrije voeten

Greg R., verdachte in moordproces Eris, voorlopig op vrije voeten

ARNHEM (ANP) - Greg R., een van de verdachten in het omvangrijke liquidatieproces Eris, komt per 18 december voorlopig op vrije voeten. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden vrijdag bepaald, na een verzoek tot schorsing van het voorarrest door de advocaat van de 76-jarige R.

Op 18 december heeft R. de straf die hij in de Eris-zaak van de rechtbank kreeg (zes jaar en negen maanden cel) nagenoeg uitgezeten. Het Openbaar Ministerie had bij de rechtbank een levenslange gevangenisstraf geëist, maar de rechtbank achtte een aantal beschuldigingen niet bewezen en kwam tot de veel lagere straf. In hoger beroep is opnieuw levenslang tegen R. geëist.

Eris gaat over vijf onderwereldmoorden en meerdere pogingen daartoe. De rechtbank legde vier verdachten levenslang op, onder wie hoofdverdachte Delano R. De motorclub Caloh Wagoh, waarvan Delano R. de oprichter is, speelt een sleutelrol in het geheel. Greg R. zou nauwe banden met de inmiddels verboden motorclub hebben gehad. Hij staat bekend als een 'godfather' in de Nederlandse onderwereld.

De schorsing van het voorarrest geldt tot 12 februari - de datum waarop het hof uitspraak hoopt te kunnen doen. In januari heeft het hof nog enkele zittingsdagen gepland. Het proces vindt plaats in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.

Meer uit Binnenland

Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

1 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

3 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

5 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

5 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

6 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

7 uur geleden
Promes vraagt hof om vrijlating om voor kinderen te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.

7 uur geleden