Greg R., verdachte in moordproces Eris, voorlopig op vrije voeten
ARNHEM (ANP) - Greg R., een van de verdachten in het omvangrijke liquidatieproces Eris, komt per 18 december voorlopig op vrije voeten. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden vrijdag bepaald, na een verzoek tot schorsing van het voorarrest door de advocaat van de 76-jarige R.
Op 18 december heeft R. de straf die hij in de Eris-zaak van de rechtbank kreeg (zes jaar en negen maanden cel) nagenoeg uitgezeten. Het Openbaar Ministerie had bij de rechtbank een levenslange gevangenisstraf geëist, maar de rechtbank achtte een aantal beschuldigingen niet bewezen en kwam tot de veel lagere straf. In hoger beroep is opnieuw levenslang tegen R. geëist.
Eris gaat over vijf onderwereldmoorden en meerdere pogingen daartoe. De rechtbank legde vier verdachten levenslang op, onder wie hoofdverdachte Delano R. De motorclub Caloh Wagoh, waarvan Delano R. de oprichter is, speelt een sleutelrol in het geheel. Greg R. zou nauwe banden met de inmiddels verboden motorclub hebben gehad. Hij staat bekend als een 'godfather' in de Nederlandse onderwereld.
De schorsing van het voorarrest geldt tot 12 februari - de datum waarop het hof uitspraak hoopt te kunnen doen. In januari heeft het hof nog enkele zittingsdagen gepland. Het proces vindt plaats in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
4 uur geleden