Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace verwijt Israël nalatigheid bij olievervuiling

Greenpeace verwijt Israël nalatigheid bij olievervuiling

TEL AVIV (ANP/DPA) - Greenpeace heeft de Israëlische regering nalatigheid verweten inzake de olievervuiling op de stranden. De milieuorganisatie publiceerde zondag satellietbeelden waarop tien grote olievlekken te zien zijn in het oostelijk deel van de Middellandse Zee en voor de Israëlische kust. De opnamen zijn gemaakt een week voordat de smurrie aanspoelde.

"Als de Israëlische autoriteiten deze bewakingsbeelden uit de ruimte hadden gebruikt en meteen voorzorgsmaatregelen hadden genomen, dan was de grootste milieuramp in de geschiedenis van het land eventueel te voorkomen geweest", aldus de verklaring van Greenpeace. In het verleden hebben milieuactivisten Israël al vaker opgeroepen zich beter voor te bereiden op dit soort catastrofes, bijvoorbeeld door het strenger controleren van schepen en de kustwateren.

De stranden van Israël en Libanon werden ruim een week geleden ernstig vervuild door teer. Vooral het dierenrijk werd zwaar getroffen. Volgens de media zijn er voor de kust tientallen tonnen olie in zee gestroomd. Het opruimen gaat misschien jaren duren. De dader is nog niet opgespoord.

Meer uit Buitenland

Omroep: Canada overweegt militairen naar Groenland te sturen

OTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.

3 minuten geleden
IS-strijders ontsnapt uit Syrische gevangenis in betwist gebied

SHADDADI (ANP/RTR) - Terwijl het Syrische regeringsleger zijn macht in het noorden en oosten van het land verstevigt, zijn IS-militanten uit de gevangenis ontsnapt, zo meldde het leger. Het leger heeft een avondklok ingesteld in de stad Shaddadi omdat het de stad wil uitkammen om de ontsnapten te vinden. Het is niet bekend om hoeveel ontsnapten het gaat.

21 minuten geleden
Bulgaarse president Radev stapt op

SOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse president Rumen Radev heeft aangekondigd op te stappen. "Vandaag spreek ik jullie voor het laatst toe als president van Bulgarije", zei het staatshoofd in een televisietoespraak. "Morgen zal ik terugtreden uit mijn ambt", aldus Radev.

30 minuten geleden
Sky News: Trump geeft toe mogelijk verkeerd te zijn geïnformeerd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer gezegd dat hij "mogelijk verkeerd is geïnformeerd" over de redenen van Europese landen om militairen naar Groenland te sturen. Dat meldt Sky News op basis van bronnen. Trump kondigde zaterdag heffingen aan tegen de acht landen die meededen aan die verkenningsmissie, maar dat leidde tot onbegrip in de Europese hoofdsteden.

37 minuten geleden
Tientallen mensen ontvoerd bij nieuwe aanval op kerken in Nigeria

KADUNA (ANP/RTR) - Bij een aanval op twee kerken in de Nigeriaanse staat Kaduna zijn zondag tientallen mensen ontvoerd. Dat meldt de politie maandag. Volgens een kerkleider gaat het om meer dan 160 mensen. Negen mensen zouden zijn ontsnapt nadat ze waren gevangengenomen.

49 minuten geleden
Denemarken en Groenland dringen bij Rutte aan op NAVO-missie

BRUSSEL (ANP) - Groenland en Denemarken hebben NAVO-chef Mark Rutte nog eens gevraagd om een militaire NAVO-missie op te tuigen om het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland te beschermen. De defensieminister van Denemarken en de buitenlandminister van Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, deden dat op bezoek op het NAVO-hoofdkwartier. Wat Rutte antwoordde, laten ze in het midden, melden omroep TV 2 en andere Deense media.

56 minuten geleden
Italiaanse modeontwerper Valentino (93) overleden

ROME (ANP) - De vooraanstaande Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse krant La Repubblica. Valentino was naamgever van het gelijknamige modemerk en stond bekend om zijn gebruik van wat bekend kwam te staan als 'Valentino rosso', de hem zo kenmerkende roodtint.

1 uur geleden