Greenpeace verbaasd over staatssteun agrosector zonder eisen
AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace heeft het kabinet opgeroepen groene voorwaarden te stellen aan de financiële compensatie voor de agrosector. De milieuorganisatie is verbaasd over de staatssteun van 650 miljoen voor de sierteelt- en fritesaardappelsector "zonder enkele voorwaarden". Volgens Greenpeace is de sierteelt grootverbruiker van gif en is de sector daardoor mede debet aan de natuurcrisis.
"Het is ondenkbaar dat we de intensieve landbouw overeind houden met belastingcenten van de burger", stelt Joris Thijssen, directeur van Greenpeace Nederland. "Als maatschappij staan we sectoren bij om samen door de coronacrisis te komen, maar niet ten koste van het klimaat en de natuur. Door nu de miljardensteun in een toekomstbestendig landbouwbeleid te investeren, behaal je winst in de toekomst."
Greenpeace pleit ervoor dat bedrijven die vragen om financiële steun "onderdeel worden van de groene toekomst" door een omslag te maken naar ecologische landbouw. Coronasteun kan dan worden aangeboden als lening die wordt kwijtgescholden wanneer de boer zijn afspraken voor een duurzamere productie nakomt, stelt Greenpeace voor. Volgens de instantie wordt daarmee een nodige stap gezet in het zowel economisch als ecologisch gezond maken van het Nederlandse landbouwsysteem.
Een andere optie is volgens Greenpeace te kiezen voor warme sanering. "Door nu te beginnen met het opkopen van boerenbedrijven met de hoogste milieubelasting, zal de gemiddelde duurzaamheid van de gehele sector snel toenemen en worden marktoverschotten aangepakt", aldus Thijssen in zijn brandbrief aan minister Carola Schouten (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit).
Meer uit Binnenland
BOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.
17 uur geledenHELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
1 dag geleden