Greenpeace: veel zorgen om giftige stoffen na aanvaring Noordzee
AMSTERDAM (ANP) - Zorgen over lekkende brandstof bij de aanvaring op de Noordzee nemen toe, zegt Greenpeace. Maandag botsten een tanker met kerosine en een vrachtschip tegen elkaar voor de Engelse kust. "De vliegtuigbrandstof is in de buurt van een broedplaats voor bruinvissen in het water terechtgekomen en dit is giftig voor vissen en andere zeedieren", zegt directeur Andy Palmen van Greenpeace Nederland. Ook is er nog onduidelijkheid over andere giftige stoffen die mogelijk vrijkomen.
Greenpeace hoopt dat een milieuramp kan worden voorkomen. "Het lekken van brandstof van de schepen kan ook ernstige risico's opleveren voor nabijgelegen natuurreservaten", zegt Palmen. "Het is essentieel dat de autoriteiten de situatie doorlopend monitoren en beoordelen, zodat er direct maatregelen genomen kunnen worden om het vrijkomen van vliegtuigbrandstof en andere giftige stoffen uit de twee schepen zoveel mogelijk in te dammen."
Verder zou het vrachtschip onder meer het uiterst giftige natriumcyanide aan boord hebben. Een Britse parlementariër stelde dinsdag dat dit nog niet zeker is. Greenpeace benadrukt dat natriumcyanide een zeer giftige chemische stof is "die ernstige schade kan veroorzaken".
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat meer mensen ervoor kiezen om te overlijden door euthanasie komt voornamelijk doordat de samenleving is veranderd en doordat mensen anders over de dood zijn gaan denken. Dat komt naar voren uit onderzoek van het Radboudumc, in samenwerking met het UMC Utrecht en Amsterdam UMC. Ook vergrijzing, de druk op de zorg en de aandacht voor dit onderwerp de afgelopen jaren spelen een rol in de groei.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Tijdens de extreme hitte in Nederland vorige week zijn ruim 3500 mensen overleden. Dat is meer dan verwacht, komt naar voren uit de wekelijkse sterftecijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitstoot van vliegtuigmotoren moet als kankerverwekkend worden beschouwd, adviseert de Gezondheidsraad. Zo kan grondpersoneel op luchthavens beter worden beschermd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afspraken over verduurzaming die het kabinet maakt met staalfabrikant Tata Steel moeten ook concrete gezondheidsdoelen voor omwonenden worden vastgelegd, vindt de Expertgroep Gezondheid IJmond. Daarnaast moet het meetsysteem voor schadelijke stoffen worden verbeterd en fijnmaziger worden en de gegevens over de uitstoot moeten openbaar worden gemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Veel mensen zijn vorige week naar de huisarts gegaan omdat ze tijdens de hittegolf last hadden gekregen van de extreme warmte. Volgens het instituut Nivel lag het aantal huisartsbezoeken hoger dan tijdens de zomerpieken van de afgelopen jaren.
1 dag geleden