Greenpeace tevreden met onderzoek OM naar Tata Steel en Harsco
AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisatie Greenpeace noemt het een "flinke opsteker" voor de omwonenden van Tata Steel dat het OM strafrechtelijk onderzoek gaat doen naar de staalfabriek en onderaannemer Harsco. "Niet alleen hebben honderden mensen aangifte gedaan, ook weten we uit onderzoek van het RIVM dat de fabrieken grote gezondheidsschade veroorzaken onder de burgers in de omgeving", aldus Dewi Zloch, campagneleider van het team Klimaat en Energie bij Greenpeace.
Met het strafrechtelijk onderzoek naar Tata Steel en Harsco hoopt Zloch dat er eindelijk duidelijkheid komt voor alle omwonenden van de staalfabriek. "Het vervuilende ‘Tata-monster’ moet gestopt worden", stelt ze. "Greenpeace pleit voor het zo snel mogelijk sluiten van de meest ziekmakende onderdelen van grote vervuiler Tata Steel."
In het strafrechtelijke onderzoek moet het Openbaar Ministerie bepalen of Tata Steel en Harsco, dat zich op het terrein van Tata bevindt, opzettelijk en in strijd met de wet hebben gehandeld door gevaarlijke stoffen "in de bodem, lucht of oppervlaktewater" te brengen. "Met mogelijk gevaar voor de openbare gezondheid".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
5 uur geleden