Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace tevreden met onderzoek OM naar Tata Steel en Harsco

Greenpeace tevreden met onderzoek OM naar Tata Steel en Harsco

AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisatie Greenpeace noemt het een "flinke opsteker" voor de omwonenden van Tata Steel dat het OM strafrechtelijk onderzoek gaat doen naar de staalfabriek en onderaannemer Harsco. "Niet alleen hebben honderden mensen aangifte gedaan, ook weten we uit onderzoek van het RIVM dat de fabrieken grote gezondheidsschade veroorzaken onder de burgers in de omgeving", aldus Dewi Zloch, campagneleider van het team Klimaat en Energie bij Greenpeace.

Met het strafrechtelijk onderzoek naar Tata Steel en Harsco hoopt Zloch dat er eindelijk duidelijkheid komt voor alle omwonenden van de staalfabriek. "Het vervuilende ‘Tata-monster’ moet gestopt worden", stelt ze. "Greenpeace pleit voor het zo snel mogelijk sluiten van de meest ziekmakende onderdelen van grote vervuiler Tata Steel."

In het strafrechtelijke onderzoek moet het Openbaar Ministerie bepalen of Tata Steel en Harsco, dat zich op het terrein van Tata bevindt, opzettelijk en in strijd met de wet hebben gehandeld door gevaarlijke stoffen "in de bodem, lucht of oppervlaktewater" te brengen. "Met mogelijk gevaar voor de openbare gezondheid".

Meer uit Binnenland

Plan statiegeld: meer inzamelpunten en beloning bij inleveren

DEN HAAG (ANP) - Om problemen met de inzameling van flesjes en blikjes tegen te gaan, moeten er veel meer inzamelpunten komen en klanten moeten een beloning kunnen winnen als zij inleveren. Dat zijn een paar van de nieuwe plannen van stichting Verpact, namens de drankensector verantwoordelijk voor het statiegeldsysteem. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur. De sector moet zelf zorgen dat minstens 90 procent van de flesjes en blikjes worden ingezameld, maar dat doel wordt al jaren niet gehaald. Met het pakket wil de stichting voorkomen dat zij een dwangsom moet betalen.

25 minuten geleden
NOS stopt met Studio Voetbal en Andere Tijden Sport

HILVERSUM (ANP) - De NOS-sportprogramma's NOS Studio Voetbal en Andere Tijden Sport gaan stoppen. Dat heeft de NOS donderdag gemeld. Het besluit is genomen vanwege bezuinigingen bij de publieke omroep.

44 minuten geleden
Emile Ratelband veroordeeld voor belediging van Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - Emile Ratelband is donderdag door de politierechter veroordeeld tot een geldboete van 1500 euro en een week voorwaardelijke celstraf voor het beledigen van VVD-leider Dilan Yeşilgöz-Zegerius. De positiviteitsgoeroe beweerde in oktober 2024 tijdens een uitzending van Forum Inside, de onlinetalkshow van Forum voor Democratie, dat de broer van de echtgenoot van Yeşilgöz "de grootste crimineel van de wereld" is, en "de rest van zijn leven" in de gevangenis zou zitten. Yeşilgöz deed daarop aangifte van belediging.

1 uur geleden
Vader gedode Ryan: ik verloor mijn zelfbeheersing

LELYSTAD (ANP) - Khaled Al N., de vader van de in mei 2024 vermoorde Ryan (18), zegt dat hij zijn dochter heeft gedood toen hij tijdens een gesprek zijn zelfbeheersing verloor. Dat liet hij donderdag weten via zijn advocaat, die hem vertegenwoordigt in de rechtbank in Lelystad. Daar is het proces begonnen tegen Khaled en twee zonen. Volgens het Openbaar Ministerie heeft het drietal Ryan samen vermoord. De jonge vrouw zou het slachtoffer zijn geworden van eerwraak, omdat zij zich te westers gedroeg volgens de normen van het in het Friese Joure wonende gezin.

2 uur geleden
Oproep: gemeenten, zet aanpak geweld tegen vrouwen op agenda

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten ervoor zorgen dat de aanpak van geweld tegen vrouwen nog voor de komende gemeenteraadsverkiezingen op de agenda staat. Die oproep doen Sharon Dijksma, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, en Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Gemeenten hebben volgens hen een "sleutelrol" in het aanpakken van geweld tegen vrouwen.

2 uur geleden
Brandstofaccijnzen per 1 januari alsnog iets omhoog

DEN HAAG (ANP) - De brandstofaccijnzen gaan per 1 januari alsnog iets omhoog. De Tweede Kamer heeft in meerderheid ingestemd met een voorstel van de ChristenUnie om een deel van het geld dat bestemd was om automobilisten een jaar langer korting te geven op deze belasting, in te zetten om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

3 uur geleden
Strafrechtadvocaat Stijn Franken overleden

DEN HAAG (ANP) - Strafrechtadvocaat Stijn Franken is op 58-jarige leeftijd overleden, dat heeft zijn advocatenkantoor Spijker Strafrechtadvocaten donderdag bekendgemaakt. Franken was al enige tijd ziek. Hij leed aan kanker.

3 uur geleden