Greenpeace teleurgesteld over accijnsverlaging brandstof
AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace is teleurgesteld over het besluit de accijnzen op brandstof te verlagen. De prijzen worden als gevolg van de Russische inval in Oekraïne steeds hoger. Faiza Oulahsen, hoofd Klimaat en Energie van Greenpeace Nederland, zegt dat het besluit voortkomt uit "pure armoe".
"Fossiele brandstoffen zijn het probleem", aldus Oulahsen. "Ze zijn de aanjager van de klimaatcrisis maar ook van conflicten en oorlog. En dan wordt als oplossing fossiel nog verder gesubsidieerd door dit kabinet, dat is ongelofelijk. Terwijl ondertussen het importeren van Russisch olie en gas Poetins oorlog in Oekraïne voedt."
De milieuorganisatie had meer creativiteit verwacht van het kabinet. Zo zou de club willen inzetten op energiebesparing. Dat zou mogelijk zijn door een noodplan om huizen te isoleren en tarieven van het openbaar vervoer te verlagen. "Deze algemene maatregel zet geen zoden aan de dijk op termijn en schaadt ook nog eens het klimaat. We moeten af van fossiele brandstoffen met hun prijsstijgingen en geopolitiek en op naar hernieuwbare energie uit zon en wind. De prijs waarvoor de zon schijnt is al jaren stabiel op nul euro. Laten we daar veel meer van profiteren."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.
16 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.
38 minuten geledenMÜNSTER (ANP) - Nederland en zijn bondgenoten moeten sabotageacties en andere 'hybride' aanvallen van Rusland beantwoorden door de steun aan Oekraïne op te schroeven, zegt premier Rob Jetten. Hij schaart zich achter de oproep van onder anderen NAVO-chef Mark Rutte om zulke aanvallen zo te vergelden.
1 uur geledenMÜNSTER (ANP) - Het onderwijs "hoeft niet te vrezen" dat het opdraait voor het schrappen van voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid, verzekert premier Rob Jetten. Zover gaat het volgens hem niet komen omdat "werkgevers en werknemers er samen uit gaan komen".
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Het schip De Batavia, een replica van het VOC-schip, is donderdagmiddag teruggekeerd in standplaats Lelystad, meldt een woordvoerder van Museum Batavialand. De afgelopen dagen werd het schip in Amsterdam in een stalen draagconstructie geplaatst om de kwetsbare replica beter te beschermen. Het onderhoud vindt de komende jaren in Lelystad plaats. Daar kan het houten schip drogen en gericht worden onderhouden. Het gehele proces is voor bezoekers te volgen.
3 uur geledenDEN OEVER (ANP) - De versterking en vernieuwing van de Afsluitdijk is donderdag afgerond. Rijkswaterstaat meldt dat een nieuw gemaal en spuisluizen in gebruik zijn genomen en daarmee is de grote renovatie van de dijk nu klaar. Het vernieuwingsproject startte in 2019. Op en rond de dijk staan nog enkele projecten gepland, maar "het grote werk is gedaan".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De douane heeft dinsdag op Schiphol achttien kilo cocaïne gevonden bij een bemanningslid van een vliegtuig. Over de luchtvaartmaatschappij doet de douane geen uitspraak. Het bemanningslid is aangehouden.
4 uur geleden