Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace teleurgesteld over accijnsverlaging brandstof

Greenpeace teleurgesteld over accijnsverlaging brandstof

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace is teleurgesteld over het besluit de accijnzen op brandstof te verlagen. De prijzen worden als gevolg van de Russische inval in Oekraïne steeds hoger. Faiza Oulahsen, hoofd Klimaat en Energie van Greenpeace Nederland, zegt dat het besluit voortkomt uit "pure armoe".

"Fossiele brandstoffen zijn het probleem", aldus Oulahsen. "Ze zijn de aanjager van de klimaatcrisis maar ook van conflicten en oorlog. En dan wordt als oplossing fossiel nog verder gesubsidieerd door dit kabinet, dat is ongelofelijk. Terwijl ondertussen het importeren van Russisch olie en gas Poetins oorlog in Oekraïne voedt."

De milieuorganisatie had meer creativiteit verwacht van het kabinet. Zo zou de club willen inzetten op energiebesparing. Dat zou mogelijk zijn door een noodplan om huizen te isoleren en tarieven van het openbaar vervoer te verlagen. "Deze algemene maatregel zet geen zoden aan de dijk op termijn en schaadt ook nog eens het klimaat. We moeten af van fossiele brandstoffen met hun prijsstijgingen en geopolitiek en op naar hernieuwbare energie uit zon en wind. De prijs waarvoor de zon schijnt is al jaren stabiel op nul euro. Laten we daar veel meer van profiteren."

Meer uit Binnenland

Meegenomen actievoerders XR allemaal aangehouden na A12-actie

DEN HAAG (ANP) - Alle 25 tot 30 personen die zaterdagmiddag zijn meegenomen na het blokkeren van de A12 in Den Haag, worden aangehouden. Dat is een strengere behandeling dan na de meeste snelwegblokkades gangbaar was, aldus een politiewoordvoerder. Wie zich niet kan legitimeren, wordt ook daarvoor aangehouden en krijgt daar een bekeuring voor.

4 minuten geleden
Kindertelefoon: het moet niet bij excuses voor jeugdzorg blijven

UTRECHT (ANP) - Dat de overheid zaterdag excuses heeft aangeboden aan jongeren die in de gesloten jeugdzorg en in justitiële jeugdinstellingen hebben gezeten, kan bijdragen aan de erkenning van hun ervaringen. Maar het moet niet blijven bij excuses, zegt directeur Roline de Wilde van de Kindertelefoon. Volgens haar is het belangrijk dat er met de jongeren wordt gewerkt "aan een voor hen passend herstel en aan structurele verbeteringen in de jeugdhulp".

13 minuten geleden
Hart voor Den Haag wil processen-verbaal voor XR op A12

DEN HAAG (ANP) - De grootste partij in de gemeenteraad van Den Haag wil dat er direct processen-verbaal worden opgemaakt van de actievoerders van Extinction Rebellion die zaterdag op de A12 stonden. Hart voor Den Haag wil dat de deze week afgesproken "harde lijn tegen snelwegblokkades nu daadwerkelijk wordt toegepast", zodat kan worden vervolgd als dat nodig is, aldus fractievoorzitter Coen Bom.

45 minuten geleden
Twee aanhoudingen bij blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden bij de XR-blokkade van de A12 in Den Haag. Dat gebeurde nog voordat de politie de activisten had gesommeerd hun blokkade op te heffen en te vertrekken. Waarvoor de twee zijn aangehouden, is nog niet bekend. Ook een politiewoordvoerder had daar nog geen antwoord op.

1 uur geleden
Burgemeester Den Haag laat bezette A12 ontruimen

DEN HAAG (ANP) - De burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, heeft "onmiddellijk opdracht gegeven tot ontruiming" van de bezette A12. Dat meldt zijn gemeente kort nadat actievoerders van Extinction Rebellion om 13.00 uur de Utrechtsebaan waren opgelopen. Dat is het begin van de A12 de stad uit.

2 uur geleden
XR blokkeert opnieuw snelweg Utrechtsebaan in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion blokkeert zaterdagmiddag opnieuw de snelweg Utrechtsebaan in Den Haag. Enkele tientallen activisten zijn vanaf de oprit de snelweg A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Vrouw zwaargewond na val van balkon in Eindhoven, man vast

EINDHOVEN (ANP) - Een 48-jarige vrouw uit Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 02.00 uur van een balkon gevallen en zwaargewond geraakt, meldt de politie. Dat gebeurde bij de woning van een 44-jarige man aan de Philitelaan. Hij is aangehouden omdat de omstandigheden rond het incident "erg onduidelijk waren", aldus de politie.

4 uur geleden