Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace stopt actie tegen boorplatform na verlies kort geding

Greenpeace stopt actie tegen boorplatform na verlies kort geding

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Greenpeace stopt na ruim twee dagen met zijn actie tegen de bouw van een boorplatform in de Noordzee bij Schiermonnikoog. Dat is het gevolg van een kort geding dat de milieuactiegroep heeft verloren van gaswinningsbedrijf ONE-Dyas.

De actievoerders betogen sinds dinsdag tegen de komst van het gasplatform. Ze zijn met drijvende eilanden en kajaks op de plek waar ONE-Dyas de installatie wil bouwen. Volgens ONE-Dyas moet de aanleg van het platform snel beginnen, omdat het project anders forse vertraging oploopt.

De rechter gaat daarin mee. Volgens de rechtbank in Amsterdam zou het gaswinningsbedrijf "aanzienlijke schade" lijden als de bouw niet van start kan gaan. Bovendien wijst de rechter erop dat het bedrijf voor het project vergunningen heeft gekregen.

Greenpeace noemt het "teleurstellend als ONE-Dyas nu toch met de bouw van het platform gaat starten in een week waarin hitterecord na hitterecord sneuvelt in Europa". De organisatie zegt te vertrekken, "maar ons protest gaat door".

Meer uit Binnenland

Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. (37), een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum, hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met de procesafspraken die W. met het Openbaar Ministerie is overeengekomen.

6 minuten geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

11 minuten geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

1 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

1 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

2 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

2 uur geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

2 uur geleden