Greenpeace naar rechter om natuur te beschermen
AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisatie Greenpeace wil via de rechter afdwingen dat kwetsbare natuur in Nederland beter wordt beschermd. De zaak wordt naar verwachting eind 2020 ingediend.
Greenpeace vindt de stikstofmaatregelen van het kabinet onvoldoende. Het rapport van de commissie-Remkes dat maandag verschijnt, meldt volgens de organisatie hetzelfde. Het kabinet heeft advies gevraagd aan de commissie onder leiding van Johan Remkes nadat de Raad van State in mei 2019 oordeelde dat het Nederlandse stikstofbeleid niet genoeg bescherming bood aan speciale natuurgebieden. Daardoor kwamen veel projecten, onder meer voor woningbouw, stil te liggen.
Als het roer niet drastisch omgaat, lopen we het risico dat unieke planten- en diersoorten compleet verdwijnen, stelt Joris Thijssen, directeur Greenpeace Nederland. "De aanpak van het kabinet is ondermaats en laat onze unieke en kwetsbare natuur letterlijk stikken. Typische Nederlandse heidevelden staan er slechter voor dan ooit. Vogels, reptielen en insecten nemen hier drastisch in aantal af."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep komt volgend jaar met dagelijkse uitzendingen van een paar veelbekeken programma's, zoals Heel Holland Bakt, Boer Zoekt Vrouw en Hunted VIPS. Ze zijn om 21.30 uur op NPO 1 te zien. Dat laat de NPO weten na berichtgeving van het AD hierover.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Britse singer-songwriter Joe Jackson geeft eind volgend jaar vier optredens in Nederland. De concerten zijn onderdeel van de nieuwe tour van Jackson, Hope and Fury 2026.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet Nederland als risicoland voor migratiedruk. Dat concludeert de Commissie op basis van het jaarlijkse Europese asiel- en migratieverslag. Het verslag kijkt naar de migratie naar de EU tussen juli 2024 en juni van dit jaar.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, vindt de eis van meer dan 2000 jaar gevangenisstraf tegen burgemeester Ekrem Imamoglu van Istanbul "werkelijk krankzinnig". Zij schrijft aan het ANP dat zij en tientallen Europese burgemeesters blijven protesteren "totdat onze collega zijn vrijheid terugkrijgt".
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland voelt zich gepasseerd door het Rijk bij de verdeling van 2,5 miljard euro voor infrastructurele projecten om de bouw van bijna 275.000 woningen mogelijk te maken. Terwijl sommige provincies vele honderden miljoenen krijgen, moet Zeeland het doen met 6,5 miljoen euro. "Natuurlijk is dat welkom, maar het staat in schril contrast met de 2 miljard die in de Randstad wordt ingezet", aldus gedeputeerde Dick van der Velde (wonen, VVD). "We zijn teleurgesteld in de opstelling van het Rijk."
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Twee 17-jarige jongens uit Zaandam zijn maandag veroordeeld voor het dreigen met een schietpartij op een school in die plaats, meldt het OM dinsdag. Tijdens het 2,5 jaar durende onderzoek naar het incident kwam ook naar voren dat de jongens zich bezighielden met onlineoplichting.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een 18-jarige man uit Ridderkerk aangehouden op verdenking van het lastigvallen en mishandelen van vijftien meisjes en vrouwen. Dat gebeurde afgelopen zomer bij tien slachtoffers in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde en de laatste twee weken bij nog vijf slachtoffers in het naastgelegen Ridderkerk.
2 uur geleden