Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace: minder vluchten helpen klimaat meer dan extra bomen

Greenpeace: minder vluchten helpen klimaat meer dan extra bomen

GLASGOW (ANP) - Compensatie voor vervuiling door luchtvaart in de vorm van bomen, het gebruik van duurzame brandstoffen en het gokken op nieuwe, nog niet bestaande technieken zijn geen voldoende oplossingen om de doelstellingen van het klimaatakkoord van Parijs te bereiken. Dat zegt Greenpeace. De milieuorganisatie is daarom ontstemd over een verklaring die het nieuwe door Groot-Brittannië geïnitieerde klimaatinitiatief International Aviation Climate Ambition Coalition (IACAC) tijdens de klimaattop in Glasgow heeft gepresenteerd..

De verklaring is erop gericht de luchtvaartemissies omstreeks 2050 zodanig terug te brengen dat ze kloppen met het streven zoals dat in Parijs is vastgelegd. Greenpeace bestempelt het stuk van de IACAC echter als "greenwashing". Het ziet er volgens de milieuorganisatie groener uit, dan het in werkelijkheid is. Compenserende en zogenoemde duurzame vliegtuigbrandstoffen worden "omarmd", terwijl het aantal vluchten zou moeten verminderen en er meer zou moeten worden ingezet op bijvoorbeeld de trein, zegt Greenpeace. Die roept de Europese leiders en de Europese Commissie op om de verklaring niet te ondertekenen. Ze dringt er bij hen op aan om korteafstandsvluchten te verbieden en te investeren in het spoor.

Er wordt ook wel heel erg geleund op bomen planten, vindt Greanpeace, maar "met compensatie maak je de schade aan het klimaat niet ongedaan." Volgens Greenpeace wordt ook te veel vertrouwd op technieken die nog niet bestaan of voorlopig nog niet beschikbaar zijn.

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

50 minuten geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

3 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

4 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

6 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

7 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

8 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

8 uur geleden