Greenpeace houdt schip met Russische olie tegen in Noorwegen
OSLO (ANP/RTR) - Actievoerders van Greenpeace houden maandag een tanker tegen die geladen is met Russische olie bestemd voor Noorwegen. Zij hebben zich vastgeketend aan het anker van het schip, dat op weg was naar een olieterminal van Exxon Mobil, 70 km ten zuiden van de hoofdstad Oslo.
De Ust Luga ligt volgens de website Marine Traffic, die wereldwijd de locatie van schepen volgt, voor anker bij de terminal. De activisten willen voorkomen dat de tanker, varend onder de vlag van Hongkong, met 95.000 ton olie in het land aanmeert. Volgens Greenpeace is olie niet alleen de veroorzaker van de klimaatcrisis, maar ook van oorlogen en conflicten. De milieuorganisatie roept vanwege de oorlog in Oekraïne de Noorse regering op om de invoer van Russische fossiele brandstoffen te verbieden.
Een woordvoerder van Esso Noorwegen, de lokale dochter van Exxon Mobil, laat in de Noorse krant Dagbladet weten dat de olie voor de invasie in Oekraïne al is gekocht. Het bedrijf heeft volgens de woordvoerder verder geen plannen om nog meer Russische olie te kopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
7 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
8 uur geleden