Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace en XR steunen Franse boeren om recht op protest

Greenpeace en XR steunen Franse boeren om recht op protest

AMSTERDAM (ANP) - De Franse tak van Greenpeace en Extinction Rebellion hebben hun steun uitgesproken voor boeren die in het land demonstreren en wegen blokkeren. "De overheid begrijpt duidelijk nog niet dat de boosheid van de boeren zeer terecht is", zegt Greenpeace. Ook Extinction Rebellion zegt op X de boze boeren te steunen, al worden standpunten van de Franse boerenorganisatie FNSEA in hetzelfde bericht van de hand gewezen.

Echt opmerkelijk vindt directeur Andy Palmen van Greenpeace NL de steunbetuigingen niet. "Op de inhoud staan we soms misschien tegenover elkaar", zegt hij. "Maar we vinden principieel dat iedereen zijn stem mag laten horen. Dat recht op protest staat nu onder druk." Franse boeren willen onder meer de weg van of naar Parijs blokkeren en dat een week lang volhouden. De boeren vinden onder meer dat de prijzen voor hun producten te laag liggen en dat energie en milieumaatregelen juist steeds meer kosten.

"Boeren maken zich zorgen om hun verdienmodel en dat snap ik wel", ziet Palmen. "Altijd wordt er gestuurd op de goedkoopste prijs, en het meeste geld blijft hangen in de supermarkt." De Greenpeace-directeur benadrukt dat de boeren dus geholpen moeten worden door de overheid en de supermarkt. "Boeren in Frankrijk - maar ook in Nederland - moeten nu vechten voor hun toekomst. Daarbij moeten ze kunnen rekenen op begrip uit de samenleving."

Meer uit Buitenland

Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

1 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

2 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

2 uur geleden
Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

3 uur geleden
Gisèle Pelicot ontvangt Four Freedoms Award in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.

3 uur geleden
Libanese president hamert op bestand voor gesprekken met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.

3 uur geleden
Israëlische aanval verwoest cruciale brug in zuiden Libanon

QASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.

4 uur geleden