Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace en XR steunen Franse boeren om recht op protest

Greenpeace en XR steunen Franse boeren om recht op protest

AMSTERDAM (ANP) - De Franse tak van Greenpeace en Extinction Rebellion hebben hun steun uitgesproken voor boeren die in het land demonstreren en wegen blokkeren. "De overheid begrijpt duidelijk nog niet dat de boosheid van de boeren zeer terecht is", zegt Greenpeace. Ook Extinction Rebellion zegt op X de boze boeren te steunen, al worden standpunten van de Franse boerenorganisatie FNSEA in hetzelfde bericht van de hand gewezen.

Echt opmerkelijk vindt directeur Andy Palmen van Greenpeace NL de steunbetuigingen niet. "Op de inhoud staan we soms misschien tegenover elkaar", zegt hij. "Maar we vinden principieel dat iedereen zijn stem mag laten horen. Dat recht op protest staat nu onder druk." Franse boeren willen onder meer de weg van of naar Parijs blokkeren en dat een week lang volhouden. De boeren vinden onder meer dat de prijzen voor hun producten te laag liggen en dat energie en milieumaatregelen juist steeds meer kosten.

"Boeren maken zich zorgen om hun verdienmodel en dat snap ik wel", ziet Palmen. "Altijd wordt er gestuurd op de goedkoopste prijs, en het meeste geld blijft hangen in de supermarkt." De Greenpeace-directeur benadrukt dat de boeren dus geholpen moeten worden door de overheid en de supermarkt. "Boeren in Frankrijk - maar ook in Nederland - moeten nu vechten voor hun toekomst. Daarbij moeten ze kunnen rekenen op begrip uit de samenleving."

Meer uit Buitenland

VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

2 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

4 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

5 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

6 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

7 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

8 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

8 uur geleden