Greenpeace en XR steunen Franse boeren om recht op protest
AMSTERDAM (ANP) - De Franse tak van Greenpeace en Extinction Rebellion hebben hun steun uitgesproken voor boeren die in het land demonstreren en wegen blokkeren. "De overheid begrijpt duidelijk nog niet dat de boosheid van de boeren zeer terecht is", zegt Greenpeace. Ook Extinction Rebellion zegt op X de boze boeren te steunen, al worden standpunten van de Franse boerenorganisatie FNSEA in hetzelfde bericht van de hand gewezen.
Echt opmerkelijk vindt directeur Andy Palmen van Greenpeace NL de steunbetuigingen niet. "Op de inhoud staan we soms misschien tegenover elkaar", zegt hij. "Maar we vinden principieel dat iedereen zijn stem mag laten horen. Dat recht op protest staat nu onder druk." Franse boeren willen onder meer de weg van of naar Parijs blokkeren en dat een week lang volhouden. De boeren vinden onder meer dat de prijzen voor hun producten te laag liggen en dat energie en milieumaatregelen juist steeds meer kosten.
"Boeren maken zich zorgen om hun verdienmodel en dat snap ik wel", ziet Palmen. "Altijd wordt er gestuurd op de goedkoopste prijs, en het meeste geld blijft hangen in de supermarkt." De Greenpeace-directeur benadrukt dat de boeren dus geholpen moeten worden door de overheid en de supermarkt. "Boeren in Frankrijk - maar ook in Nederland - moeten nu vechten voor hun toekomst. Daarbij moeten ze kunnen rekenen op begrip uit de samenleving."
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De menselijke resten die Hamas maandag aan Israël overdroeg, zijn van een gijzelaar van wie eerder al resten zijn overgedragen, aldus Israëlische media. Die persoon is begraven in Israël. Er zou volgens forensisch onderzoek geen match zijn met de dertien overleden gijzelaars die zich nog in Gaza bevinden.
9 minuten geledenBONN (ANP) - VN-klimaatorganisatie UNFCCC ziet "groeiende vooruitgang" bij de voorhoede van landen die op tijd waren met het indienen van nieuwe klimaatambities. De meeste landen ter wereld hebben de deadline daarvoor echter gemist. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs hebben 64 landen hun plannen voor 2035 binnen de deadline ingeleverd. De Europese Unie, inclusief Nederland, hoort daar vooralsnog niet bij.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De man die terechtstaat voor de moord op de voormalige Japanse premier Shinzo Abe, heeft dinsdag schuld bekend. De 45-jarige verdachte was aangeklaagd voor moord en het overtreden van de wapenwetgeving. "Alles is waar", zei hij in de rechtbank.
2 uur geledenKINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse premier Sanae Takaichi gaat de Amerikaanse president Donald Trump nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat heeft Witte Huis-persvoorlichter Karoline Leavitt laten weten aan verslaggevers.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.
7 uur geledenMOROCHATA (ANP) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn zeker 16 mensen omgekomen en 32 personen gewond geraakt. De bus raakte van de weg en stortte 300 meter naar beneden.
7 uur geleden