Greenpeace en XR steunen Franse boeren om recht op protest
AMSTERDAM (ANP) - De Franse tak van Greenpeace en Extinction Rebellion hebben hun steun uitgesproken voor boeren die in het land demonstreren en wegen blokkeren. "De overheid begrijpt duidelijk nog niet dat de boosheid van de boeren zeer terecht is", zegt Greenpeace. Ook Extinction Rebellion zegt op X de boze boeren te steunen, al worden standpunten van de Franse boerenorganisatie FNSEA in hetzelfde bericht van de hand gewezen.
Echt opmerkelijk vindt directeur Andy Palmen van Greenpeace NL de steunbetuigingen niet. "Op de inhoud staan we soms misschien tegenover elkaar", zegt hij. "Maar we vinden principieel dat iedereen zijn stem mag laten horen. Dat recht op protest staat nu onder druk." Franse boeren willen onder meer de weg van of naar Parijs blokkeren en dat een week lang volhouden. De boeren vinden onder meer dat de prijzen voor hun producten te laag liggen en dat energie en milieumaatregelen juist steeds meer kosten.
"Boeren maken zich zorgen om hun verdienmodel en dat snap ik wel", ziet Palmen. "Altijd wordt er gestuurd op de goedkoopste prijs, en het meeste geld blijft hangen in de supermarkt." De Greenpeace-directeur benadrukt dat de boeren dus geholpen moeten worden door de overheid en de supermarkt. "Boeren in Frankrijk - maar ook in Nederland - moeten nu vechten voor hun toekomst. Daarbij moeten ze kunnen rekenen op begrip uit de samenleving."
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
5 uur geleden