Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace: eindelijk een plan dat de natuur hopelijk gaat redden

Greenpeace: eindelijk een plan dat de natuur hopelijk gaat redden

DEN HAAG (ANP) - Greenpeace toont zich tevreden over de vrijdag gepresenteerde kabinetsplannen rondom stikstof en landbouw. "Na jaren getreuzel presenteert het kabinet eindelijk een plan dat de natuur hopelijk gaat redden en de bouw van huizen mogelijk maakt. Geen seconde te vroeg, want volgens ecologen moet de stikstofuitstoot voor eind 2025 fors zijn teruggebracht omdat we anders kwetsbare natuur kwijtraken", reageert de milieuorganisatie.

Volgens Greenpeace doen provincies "er goed aan niet in te gaan op de oproep van LTO Nederland om in verzet te komen tegen de kabinetsplannen, maar aan de slag te gaan". De organisatie vindt dat het tijd wordt dat LTO "mee gaat werken en de samenleving niet langer laat wachten. Anders moet straks opnieuw de rechter eraan te pas komen om bestuurders te dwingen tot actie".

Meer uit Binnenland

Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

1 uur geleden
Bijzondere bruikleen Matisse naar overzichtstentoonstelling

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.

1 uur geleden
Vooral veel vraag naar grote schermen voor WK-wedstrijd 20 juni

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.

1 uur geleden
Frustratie in Kamer om duur en vertraagd spoorsysteem ERTMS

DEN HAAG (ANP) - In een Tweede Kamerdebat klinken woensdag frustraties over de voortgang van het nieuwe spoorbeveiligingssysteem ERTMS. Het kost mogelijk 15 miljard euro en het kan tot 2060 à 2070 duren om het helemaal in te voeren, stond in een recent rapport. Kamerleden vinden dat te duur en te traag, al hebben ze weinig concrete voorstellen om er iets aan te doen.

1 uur geleden
Gezondheidsraad: geen meningokokken B-vaccin in rijksprogramma

DEN HAAG (ANP) - Vaccinaties tegen meningokokken B hoeven vooralsnog niet opgenomen te worden in het Rijksvaccinatieprogramma. Dat schrijft de Gezondheidsraad in een advies aan minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). De raad meent dat de voordelen van het vaccin momenteel niet opwegen tegen de nadelen.

1 uur geleden
Publicatieverbod geëist van boek slachtoffer zedenzaak Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.

1 uur geleden
Twaalf jaar cel voor fatale schietpartij in supermarkt Vlissingen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.

2 uur geleden