Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace: blamage dat er geen zicht is op nieuw kabinet

Greenpeace: blamage dat er geen zicht is op nieuw kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace-directeur Andy Palmen noemt het "een blamage dat er voorlopig geen enkel zicht is op een nieuw kabinet". Volgens hem hebben zowel de natuur als boeren "helemaal niets aan nog verdere vertraging".

"Terwijl er in Den Haag politieke spelletjes gespeeld worden, lopen de boeren en de natuur in heel Europa tegen de grenzen van het systeem aan", reageert Palmen op de stroeve formatie, waarvan nu onduidelijk is hoe die verder zal verlopen nu NSC de gesprekken met PVV, VVD en BBB staakt.

Greenpeace maakte een dag na de Tweede Kamerverkiezingen duidelijk dat de organisatie niet zit te wachten op een door de PVV geleide coalitie. "Geen klimaatontkenner in het Torentje", was toen de slogan waarmee actievoerders van de organisatie in de Hofvijver stonden.

Klimaatbeleid PVV

Aan de andere kant is lang uitstel van een nieuw kabinet volgens de milieuorganisatie ook niet wenselijk. "Hoe langer het duurt, hoe langer de noodzakelijke oplossingen uitblijven", vindt Palmen.

De grootste partij, de PVV van Geert Wilders, wil het klimaatbeleid het liefst "door de shredder" halen. Greenpeace vindt het "moeilijk te zeggen" of er nu een grotere kans is op een coalitie die positiever staat tegenover natuur- en klimaatbeleid. "Wij zullen in ieder geval druk erop houden, onder andere via rechtszaken, om ervoor te zorgen dat gedaan wordt wat nodig is", laat de organisatie weten.

Meer uit Politiek

Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

45 minuten geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

14 uur geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

14 uur geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

14 uur geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

15 uur geleden
Minister wil einde verblijfsvergunning bij fraude met nepouders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.

15 uur geleden
PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

16 uur geleden