Greenpeace bekritiseert laten zinken gestrand schip bij Mauritius
PORT LOUIS (ANP/DPA) - Plannen van Mauritius om een deel van het gestrande schip dat een rampzalige olielekkage veroorzaakte te laten zinken, moeten worden opgeschort. Dat zei milieuorganisatie Greenpeace woensdag.
"Van alle beschikbare opties kiest de regering van Mauritius de slechtste", zegt Happy Khambule van Greenpeace Africa.
"Het laten zinken van dit schip zou de biodiversiteit in gevaar brengen en de oceaan vervuilen met grote hoeveelheden zware metalen, waardoor ook andere gebieden worden bedreigd, met name het Franse eiland La Réunion," voegde hij eraan toe.
De regering van Mauritius kondigde eerder deze week haar plan aan om een deel van de Wakashiho tot zinken te brengen. De Japanse bulkcarrier brak in tweeën nadat hij bij het toeristeneiland in de Indische Oceaan aan de grond was gelopen.
Diepe wateren
De regering zei dat de voorkant van het schip, dat eigendom is van Nagashiki Shipping, naar diepe wateren zou worden gesleept en tot zinken zou worden gebracht, terwijl de rest beetje bij beetje zou worden verwijderd.
Het schip lekte ongeveer 1000 ton van de 4000 ton stookolie die het vervoerde in de ongerepte kustwateren van het populaire eiland, een gebied met zeldzame flora en fauna.
Het bedrijf en de regering van Mauritius staan onder toenemende druk om uit te leggen waarom het schip zo gevaarlijk dicht bij het rif voer en waarom het dagen duurde voordat de autoriteiten ter plaatse kwamen.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.
44 minuten geledenHERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.
3 uur geledenATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.
6 uur geleden