Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace beëindigt protest rond aandeelhoudersvergadering JBS

Greenpeace beëindigt protest rond aandeelhoudersvergadering JBS

HAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.

De activisten overvielen iets na 10.00 uur de aandeelhoudersvergadering in het Sheraton Hotel bij Schiphol. JBS houdt zijn aandeelhoudersvergadering dit jaar in Nederland, omdat het in mei vorig jaar op papier een Nederlands bedrijf werd. De aandeelhouders vertrokken na het binnendringen van de activisten direct en zijn tijdens de actie niet meer gezien.

Rond 13.00 uur kwamen de activisten naar buiten en werd een spandoek dat was opgehangen op de gevel van het hotel weggehaald. Onder toeziend oog van de politie, die verder niet ingreep, werd ook een rode substantie, die voor bloed moest doorgaan, van de gevel gepoetst. Iets voor 14.00 uur was er aan de buitenkant niets meer te zien van de actie.

Brief

JBS was niet bereikbaar voor commentaar.

Greenpeace ging donderdagochtend de vergadering binnen om een brief te overhandigen waarin met juridische stappen wordt gedreigd. De organisatie wil uitbreidingsplannen van JBS in Nigeria blokkeren. Greenpeace vreest dat die uitbreiding milieuschade veroorzaakt en mensenrechten aantast.

Illegale ontbossing

De brief in persoon overhandigen is niet gelukt, maar desondanks vond Greenpeace Nederland-directeur Marieke Vellekoop dat de actie zijn doel heeft bereikt. "We hebben aan JBS laten zien dat we ze in Nederland in de gaten houden, nu ze een Nederlands bedrijf zijn geworden."

Het van oorsprong Braziliaanse vleesverwerkingsbedrijf JBS wordt door Greenpeace al jarenlang beschuldigd van illegale ontbossing in het Amazoneregenwoud. In meerdere landen werd het bedrijf ook al beticht van greenwashing.

Meer uit Financieel

Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

7 uur geleden
Boeing zakt op Wall Street na verlaging leveringsdoel

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.

7 uur geleden
Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

10 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

11 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

11 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

12 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

14 uur geleden