Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace adviseert Biden: de beuk erin!

Greenpeace adviseert Biden: de beuk erin!

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland noemt de verkiezing van Democraat Joe Biden tot president van de VS "verschrikkelijk goed nieuws".

"We hebben in Amerika mensen opgeroepen om te gaan stemmen tegen de haat en het venijn van een president die fossiele belangen heeft en klimaatverandering ontkent. Biden erkent klimaatverandering als groot probleem. Het is heel goed dat hij met die ambitie begint, maar hij moet er wel echt werk van maken. De beuk erin!", zegt directeur Joris Thijssen van de milieuorganisatie.

Biden liet een paar dagen geleden weten dat de VS weer gaan meedoen aan het klimaatverdrag van Parijs als hij tot president wordt verkozen. Onder de klimaatsceptische president Trump trok Amerika zich terug uit het akkoord. Die stap werd juist afgelopen woensdag officieel.

Green New Deal

Greenpeace vindt dat Amerika toe moet naar een 'Green New Deal', zoals die in Europa is geformuleerd door eurocommissaris Frans Timmermans. Het is een programma met maatregelen om Europa te vergroenen. "Zoiets zou ook een mooie boost voor de Amerikaanse economie zijn. Laten ze een voorbeeld nemen aan Europa", aldus Thijssen.

Ook directeur Marjan Minnesma van klimaat-actiegroep Urgenda is "blij dat het Biden is geworden en niet nog vier jaar Trump". "Hij heeft klimaat op zijn prioriteitenlijstje staan en ik verwacht dat terugkeren in het verdrag van Parijs een van de eerste dingen is die hij doet als hij in januari aantreedt", zegt Minnesma. "Biden heeft zijn verkiezingszege deels te danken aan jonge mensen, dus die mag hij niet teleurstellen."

Meer uit Binnenland

Ruim 1 op 10 jongeren minstens een keer verdacht van misdrijf

DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.

2 uur geleden
Schoof botst met Kamer over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.

3 uur geleden
Schoof vroeg Sierra Leoonse president om uitlevering Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.

4 uur geleden
Defensie: geen gevolgen voor betrokken medewerkers mortierongeval

DEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.

4 uur geleden
Keijzer wil dat Oekraïners huur en zorgpremie gaan betalen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.

5 uur geleden
Drukste avondspits van het jaar, meer dan 1200 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.

5 uur geleden
NAM moet honderden miljoenen betalen voor schade Groningen

DEN HAAG (ANP) - De NAM moet honderden miljoenen bijdragen aan de schadeafhandeling en versterkingsoperatie in Groningen. Dat heeft de rechter beslist in een tussenuitspraak, in de rechtszaak die het gaswinningsbedrijf begon om de heffingen aan te vechten. Energieminister Sophie Hermans (VVD) en staatssecretaris Eddie van Marum (Groningen, BBB) hebben de vonnissen in de rechtszaken hierover donderdag naar de Tweede Kamer verstuurd.

5 uur geleden