Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace adviseert Biden: de beuk erin!

Greenpeace adviseert Biden: de beuk erin!

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland noemt de verkiezing van Democraat Joe Biden tot president van de VS "verschrikkelijk goed nieuws".

"We hebben in Amerika mensen opgeroepen om te gaan stemmen tegen de haat en het venijn van een president die fossiele belangen heeft en klimaatverandering ontkent. Biden erkent klimaatverandering als groot probleem. Het is heel goed dat hij met die ambitie begint, maar hij moet er wel echt werk van maken. De beuk erin!", zegt directeur Joris Thijssen van de milieuorganisatie.

Biden liet een paar dagen geleden weten dat de VS weer gaan meedoen aan het klimaatverdrag van Parijs als hij tot president wordt verkozen. Onder de klimaatsceptische president Trump trok Amerika zich terug uit het akkoord. Die stap werd juist afgelopen woensdag officieel.

Green New Deal

Greenpeace vindt dat Amerika toe moet naar een 'Green New Deal', zoals die in Europa is geformuleerd door eurocommissaris Frans Timmermans. Het is een programma met maatregelen om Europa te vergroenen. "Zoiets zou ook een mooie boost voor de Amerikaanse economie zijn. Laten ze een voorbeeld nemen aan Europa", aldus Thijssen.

Ook directeur Marjan Minnesma van klimaat-actiegroep Urgenda is "blij dat het Biden is geworden en niet nog vier jaar Trump". "Hij heeft klimaat op zijn prioriteitenlijstje staan en ik verwacht dat terugkeren in het verdrag van Parijs een van de eerste dingen is die hij doet als hij in januari aantreedt", zegt Minnesma. "Biden heeft zijn verkiezingszege deels te danken aan jonge mensen, dus die mag hij niet teleurstellen."

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor dichte mist in noorden van Nederland

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.

5 minuten geleden
Ameland blijft even bereikbaar als nu, belooft minister

DEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."

32 minuten geleden
PO-Raad verbaasd over gewenst verbod op generatieve AI

DEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".

3 uur geleden
Boerenclubs ontevreden na gesprek over stikstofplannen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.

4 uur geleden
Nog zeker vijf gemeenten onder toezicht om te weinig asielopvang

DEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.

4 uur geleden
OM vervolgt zeven agenten voor dood van arrestant in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.

5 uur geleden
Walibi laat dit weekend minder bezoekers toe bij Fright Nights

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.

5 uur geleden