Greenchoice en Windcentrale passen voorlichting aan na kritiek
DEN HAAG (ANP) - Greenchoice en Windcentrale hebben op verzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hun voorlichting aangepast over investeringen in projecten met windenergie. De toezichthouder had namelijk aanmerkingen over hoe zij consumenten van informatie voorzagen.
Bij Greenchoice werden mensen volgens onderzoek van de ACM niet voldoende voorgelicht over het verwachte rendement en de voorwaarden die gelden voor eventuele extra opbrengsten van de investering. Ook vond de toezichthouder de kosten die Greenchoice rekende voor het beëindigen van de investering te hoog. Greenchoice heeft de tekortkomingen inmiddels verbeterd en de ACM laat weten dat de aanpassingen recent zijn afgerond.
Bij Windcentrale zag de ACM dat consumenten beter konden worden voorgelicht over wat de gevolgen kunnen zijn als zij hun aandeel in een windpark weer willen verkopen. Nadat de waakhond hierover aan de bel trok heeft Windcentrale dit in mei aangepast.
Door de overgang naar hernieuwbare energie zijn er steeds meer duurzame initiatieven, waarin mensen kunnen investeren. Geld steken in grote projecten met zonnepanelen of windenergie kan bijvoorbeeld interessant zijn als mensen thuis geen ruimte hebben voor een zonnepaneel. De ACM let erop dat consumenten bij dit soort projecten goed worden geïnformeerd over de kosten, verwachte opbrengsten en de risico’s. Het moet bijvoorbeeld duidelijk zijn wanneer het geïnvesteerde bedrag wordt terugbetaald en wat er gebeurt als een windmolenpark meer of minder stroom opwekt dan gepland.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
2 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
2 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
6 uur geleden