Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Green Energy Day werpt licht op magere score met groene energie

Green Energy Day werpt licht op magere score met groene energie

UTRECHT (ANP) - Als Nederland vanaf 1 januari alleen de duurzame energie zou hebben gebruikt die dit jaar beschikbaar is, dan zou ons land na maandag geen schone stroom meer hebben voor de rest van dit jaar. De Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) heeft deze dag daarom uitgeroepen tot Green Energy Day. Met dit gegeven wil de organisatie voor het grote publiek beter voorstelbaar maken hoe Nederland er momenteel voorstaat in de vergroeningsslag.

Het vaststellen van de dag komt voort uit cijfers van het Planbureau voor de Leefomgeving. Dat heeft volgens de NVDE berekend dat dit jaar naar verwachting circa 14 procent van de energie duurzaam is. Dat is genoeg voor 52 dagen. Volgens de organisatie zou de datum waarop Green Energy Day valt ieder jaar twaalf dagen moeten opschuiven, zodat uiteindelijk in 2050 alle energie in Nederland hernieuwbaar is. Dit jaar is dat laatste nog niet gelukt, al valt de dag nu wel vijf dagen later dan vorig jaar.

Nederland bungelt al jaren in de staartgroep van Europese duurzaamheidsranglijstjes. Alleen Hongarije, Belgiƫ, Luxemburg en Malta scoorden volgens de laatste cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat nog slechter met hun aandeel duurzaam opgewekte energie. "Er moet een forse schep bovenop om op schema te blijven lopen en in 2050 op 31 december Green Energy Day te kunnen vieren", erkent NVDE-voorzitter Olof van der Gaag in een verklaring.

Om meer aandacht te vragen voor dit onderwerp gaat de NVDE met een grote kalender bij de Tweede Kamer staan. Daar kunnen Kamerleden hun plannen voor meer duurzame energie komen toelichten. "Gelukkig laten tal van bedrijven en burgers zien dat het kan, en dat de energietransitie naast duurzaamheid ook nog eens banen en economische kansen oplevert", geeft Van der Gaag aan.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

3 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

3 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

3 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

7 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

8 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

9 uur geleden