Gravenberch zag Ajax een beetje de focus verliezen
LEEUWARDEN (ANP) - Met een prachtig afstandsschot behoedde Ryan Gravenberch zijn ploeg Ajax voor puntenverlies in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur (2-3). De middenvelder maakte in blessuretijd de winnende treffer. Hij had voor rust ook al de doelpunten van Dusan Tadic en Sébastien Haller voorbereid.
Gravenberch speelde op de positie van de zieke middenvelder Edson Álvarez. "Het ging wel aardig, maar ik speel mijn hele leven al links op het middenveld. Dat heeft denk ik wel mijn voorkeur", zei de 19-jarige Amsterdammer bij ESPN.
Ajax verspeelde vorige week tegen RKC een voorsprong van 2-0 en nu tegen Cambuur weer. "We speelden een heel goede eerste helft", zei Gravenberch. "Maar in de tweede helft verliezen we toch een beetje de focus. Daar zullen we zaterdag voor de training nog wel even een 'meeting' over hebben. Maar uiteindelijk hebben we ook gewonnen. Vorige week tegen RKC was het een beetje drama, nu eigenlijk ook. Maar we pakken wel drie punten."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - De Franse oud-voetballer Michel Platini wil dat voorzitter Gianni Infantino vertrekt bij wereldvoetbalbond FIFA. De Zwitser staat onder druk na zijn plan om een deel van de aandelen van een nieuw op te richten bedrijf, FIFA Forward Enterprise, te verkopen aan particuliere investeerders.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - FC Twente heeft SC Cambuur in Leeuwarden verslagen (1-4). De club uit Enschede kende drie dagen na de uitzege op Qarabag in Azerbeidzjan nauwelijks problemen met de naar de Eredivisie gepromoveerde club.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een van de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van fans van Feyenoord in het uitduel van vorige week met SC Cambuur heeft blijvende gehoorschade opgelopen. "Een man van 41 heeft nu het gehoor van een 70-jarige en hij is er erg emotioneel onder", vertelde algemeen directeur Jesse Bergsma van SC Cambuur vlak voor het thuisduel met FC Twente.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met Napoli een thuiswedstrijd tegen Como verloren (1-2). De linksbuiten had een basisplaats bij de thuisploeg en werd na 56 minuten gewisseld.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft ook de derde competitiewedstrijd onder de teruggekeerde trainer José Mourinho gewonnen. De club vierde voor eigen publiek een ruime zege op Málaga (4-0), dat afgelopen seizoen naar La Liga promoveerde.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar vrij eenvoudig tot een goed einde gebracht. Op het spel van de ploeg uit de hoofdstad was nog voldoende aan te merken. Maar zes dagen voor de topper tegen kampioen PSV liep de formatie van trainer Míchel Sánchez na rust uit naar een ruime zege: 0-4.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar met 4-0 gewonnen. Davy Klaassen, Steven Berghuis, Tolu Arokodare en Marcos Leonardo maakten de doelpunten voor de bezoekers uit Amsterdam.
7 uur geleden