Gravenberch zag Ajax een beetje de focus verliezen
LEEUWARDEN (ANP) - Met een prachtig afstandsschot behoedde Ryan Gravenberch zijn ploeg Ajax voor puntenverlies in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur (2-3). De middenvelder maakte in blessuretijd de winnende treffer. Hij had voor rust ook al de doelpunten van Dusan Tadic en Sébastien Haller voorbereid.
Gravenberch speelde op de positie van de zieke middenvelder Edson Álvarez. "Het ging wel aardig, maar ik speel mijn hele leven al links op het middenveld. Dat heeft denk ik wel mijn voorkeur", zei de 19-jarige Amsterdammer bij ESPN.
Ajax verspeelde vorige week tegen RKC een voorsprong van 2-0 en nu tegen Cambuur weer. "We speelden een heel goede eerste helft", zei Gravenberch. "Maar in de tweede helft verliezen we toch een beetje de focus. Daar zullen we zaterdag voor de training nog wel even een 'meeting' over hebben. Maar uiteindelijk hebben we ook gewonnen. Vorige week tegen RKC was het een beetje drama, nu eigenlijk ook. Maar we pakken wel drie punten."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
29 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
2 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft tussen de twee duels met FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League door een zege geboekt in een oefenwedstrijd met Burnley. De formatie van de nieuwe trainer Míchel won thuis met 2-1 van de uit de Premier League gedegradeerde Engelsen.
20 uur geleden