Gravenberch wil zo snel mogelijk basisspeler bij Bayern zijn
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ryan Gravenberch wil snel een vaste waarde worden bij Bayern München. "Mijn doel is om zo snel mogelijk onderdeel van de basisopstelling te worden. Als me dat lukt, is ook de stap naar het Nederlands elftal een stuk makkelijker", aldus de 20-jarige middenvelder, die Ajax deze zomer verruilde voor de Duitse recordkampioen.
Gravenberch zei "met de beste voetballers te willen spelen, zich met hen meten en van ze leren". En samen met hen veel titels winnen.
De middenvelder tekende in München een contract tot medio 2027. "Toen de interesse concreet werd, hoefde ik er niet lang over na te denken", zei hij na de oefenwedstrijd tegen Manchester City, die de Duitsers in de VS met 1-0 verloren. "Ook mijn voormalig coach Erik ten Hag vertelde me al dat Bayern een geschikte club zou zijn voor mij. Ik heb helemaal niet meer naar andere aanbiedingen gekeken, omdat ik absoluut naar Bayern wilde."
De Duitse kampioen, waar ook Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui spelen, neemt het zaterdag in de strijd om de Duitse supercup op tegen RB Leizig.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
41 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
18 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden