Gravenberch wil zo snel mogelijk basisspeler bij Bayern zijn
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ryan Gravenberch wil snel een vaste waarde worden bij Bayern München. "Mijn doel is om zo snel mogelijk onderdeel van de basisopstelling te worden. Als me dat lukt, is ook de stap naar het Nederlands elftal een stuk makkelijker", aldus de 20-jarige middenvelder, die Ajax deze zomer verruilde voor de Duitse recordkampioen.
Gravenberch zei "met de beste voetballers te willen spelen, zich met hen meten en van ze leren". En samen met hen veel titels winnen.
De middenvelder tekende in München een contract tot medio 2027. "Toen de interesse concreet werd, hoefde ik er niet lang over na te denken", zei hij na de oefenwedstrijd tegen Manchester City, die de Duitsers in de VS met 1-0 verloren. "Ook mijn voormalig coach Erik ten Hag vertelde me al dat Bayern een geschikte club zou zijn voor mij. Ik heb helemaal niet meer naar andere aanbiedingen gekeken, omdat ik absoluut naar Bayern wilde."
De Duitse kampioen, waar ook Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui spelen, neemt het zaterdag in de strijd om de Duitse supercup op tegen RB Leizig.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
10 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
10 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
12 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
12 uur geleden