Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gravenberch kan als tiener voor derde keer KNVB-beker winnen

Gravenberch kan als tiener voor derde keer KNVB-beker winnen

ALKMAAR (ANP) - Ryan Gravenberch is op 17 april nog altijd slechts 19 jaar als hij in de finale van Ajax tegen PSV voor de derde keer de KNVB-beker kan winnen. "Als je het zo bekijkt, dan gaat het inderdaad snel", zei hij na een zege in de halve eindstrijd op AZ (0-2). "Maar ik denk daar niet zo veel aan."

Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd voor Gravenberch. De vrolijke middenvelder maakt zelden een chagrijnige indruk. Vorige maand verging hem het lachen even na een positieve coronatest. "Daar zat ik dan thuis", weet hij nog. "Niet hoesten, niet niezen maar toch corona. Dan word je soms wel een beetje gek."

Tijdens zijn afwezigheid zag Gravenberch hoe Steven Berghuis de positie links op het middenveld uitstekende invulde. "Never change a winning team", zei zijn trainer Erik ten Hag toen hij weer beter was. "Ik had dat niet helemaal zien aankomen", erkende Gravenberch. "Het was ook wennen. Ik heb eigenlijk nooit wissel gestaan."

Prille loopbaan

De nog prille loopbaan van de Amsterdammer kende nauwelijks tegenslagen. De middenvelder was met 16 jaar en 130 dagen oud de jongste debutant van Ajax toen hij mocht invallen tijdens een uitwedstrijd tegen PSV. Gravenberch brak vorig seizoen definitief door in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie.

Hoge bomen vangen veel wind, merkte Gravenberch toen hij voor de winterstop soms minder dominant speelde dan het vorige seizoen. Hij kreeg best veel kritiek, waar hij het ook regelmatig mee eens was. "Maar na de winterstop steek ik in goede vorm", vindt hij. "Daarom was wissel staan misschien ook extra moeilijk."

Aftrap

De laatste duels is het of Gravenberch of Davy Klaassen die voor Ajax aan de aftrap verschijnt. Tegen Willem II startte Klaassen en een wedstrijd later tegen Benfica was het de beurt aan Gravenberch. Klaassen begon zondag weer tegen Go Ahead Eagles en tegen AZ koos trainer Ten Hag weer voor Gravenberch.

De middenvelder speelde een sterke wedstrijd in Alkmaar. Hij verbond de defensie met de aanval en assisteerde in de slotfase de ingevallen linksback Nicolás Tagliafico in de verdediging. "Het ging inderdaad wel lekker", zei Gravenberch. "Wat dit zondag voor het thuisduel met RKC betekent? Dat weet alleen de trainer."

Toekomstplannen

Het zou zo maar kunnen dat Gravenberch met zijn laatste maanden bij Ajax bezig is. De 10-voudig international van Oranje heeft nog steeds geen overeenstemming bereikt over een nieuw contract en hij wil aan het einde van het volgende seizoen ook niet transfervrij vertrekken. Het is bijtekenen of afscheid nemen voor hem komende zomer. Veel buitenlandse clubs wachten nieuwsgierig af. "Ik laat het nu aan mijn zaakwaarnemer", zei Gravenberch over zijn toekomstplannen. "Natuurlijk heb ik zelf een mening maar ik wil mij op voetballen concentreren. Wat mijn mening is? Dat houd ik graag nog even voor me."

Meer uit Voetbal

Linksback Wijndal bij Ajax in de basis tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.

16 minuten geleden
Directeur Feyenoord om veiligheidsredenen niet in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.

1 uur geleden
Feyenoord mist topscorer Ueda tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.

2 uur geleden
Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

4 uur geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

14 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

14 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

14 uur geleden