Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gravenberch kan als tiener voor derde keer KNVB-beker winnen

Gravenberch kan als tiener voor derde keer KNVB-beker winnen

ALKMAAR (ANP) - Ryan Gravenberch is op 17 april nog altijd slechts 19 jaar als hij in de finale van Ajax tegen PSV voor de derde keer de KNVB-beker kan winnen. "Als je het zo bekijkt, dan gaat het inderdaad snel", zei hij na een zege in de halve eindstrijd op AZ (0-2). "Maar ik denk daar niet zo veel aan."

Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd voor Gravenberch. De vrolijke middenvelder maakt zelden een chagrijnige indruk. Vorige maand verging hem het lachen even na een positieve coronatest. "Daar zat ik dan thuis", weet hij nog. "Niet hoesten, niet niezen maar toch corona. Dan word je soms wel een beetje gek."

Tijdens zijn afwezigheid zag Gravenberch hoe Steven Berghuis de positie links op het middenveld uitstekende invulde. "Never change a winning team", zei zijn trainer Erik ten Hag toen hij weer beter was. "Ik had dat niet helemaal zien aankomen", erkende Gravenberch. "Het was ook wennen. Ik heb eigenlijk nooit wissel gestaan."

Prille loopbaan

De nog prille loopbaan van de Amsterdammer kende nauwelijks tegenslagen. De middenvelder was met 16 jaar en 130 dagen oud de jongste debutant van Ajax toen hij mocht invallen tijdens een uitwedstrijd tegen PSV. Gravenberch brak vorig seizoen definitief door in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie.

Hoge bomen vangen veel wind, merkte Gravenberch toen hij voor de winterstop soms minder dominant speelde dan het vorige seizoen. Hij kreeg best veel kritiek, waar hij het ook regelmatig mee eens was. "Maar na de winterstop steek ik in goede vorm", vindt hij. "Daarom was wissel staan misschien ook extra moeilijk."

Aftrap

De laatste duels is het of Gravenberch of Davy Klaassen die voor Ajax aan de aftrap verschijnt. Tegen Willem II startte Klaassen en een wedstrijd later tegen Benfica was het de beurt aan Gravenberch. Klaassen begon zondag weer tegen Go Ahead Eagles en tegen AZ koos trainer Ten Hag weer voor Gravenberch.

De middenvelder speelde een sterke wedstrijd in Alkmaar. Hij verbond de defensie met de aanval en assisteerde in de slotfase de ingevallen linksback Nicolás Tagliafico in de verdediging. "Het ging inderdaad wel lekker", zei Gravenberch. "Wat dit zondag voor het thuisduel met RKC betekent? Dat weet alleen de trainer."

Toekomstplannen

Het zou zo maar kunnen dat Gravenberch met zijn laatste maanden bij Ajax bezig is. De 10-voudig international van Oranje heeft nog steeds geen overeenstemming bereikt over een nieuw contract en hij wil aan het einde van het volgende seizoen ook niet transfervrij vertrekken. Het is bijtekenen of afscheid nemen voor hem komende zomer. Veel buitenlandse clubs wachten nieuwsgierig af. "Ik laat het nu aan mijn zaakwaarnemer", zei Gravenberch over zijn toekomstplannen. "Natuurlijk heb ik zelf een mening maar ik wil mij op voetballen concentreren. Wat mijn mening is? Dat houd ik graag nog even voor me."

Meer uit Voetbal

Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

9 minuten geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

15 minuten geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

18 minuten geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

1 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

2 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

4 uur geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

5 uur geleden