Gravenberch kan als tiener voor derde keer KNVB-beker winnen
ALKMAAR (ANP) - Ryan Gravenberch is op 17 april nog altijd slechts 19 jaar als hij in de finale van Ajax tegen PSV voor de derde keer de KNVB-beker kan winnen. "Als je het zo bekijkt, dan gaat het inderdaad snel", zei hij na een zege in de halve eindstrijd op AZ (0-2). "Maar ik denk daar niet zo veel aan."
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd voor Gravenberch. De vrolijke middenvelder maakt zelden een chagrijnige indruk. Vorige maand verging hem het lachen even na een positieve coronatest. "Daar zat ik dan thuis", weet hij nog. "Niet hoesten, niet niezen maar toch corona. Dan word je soms wel een beetje gek."
Tijdens zijn afwezigheid zag Gravenberch hoe Steven Berghuis de positie links op het middenveld uitstekende invulde. "Never change a winning team", zei zijn trainer Erik ten Hag toen hij weer beter was. "Ik had dat niet helemaal zien aankomen", erkende Gravenberch. "Het was ook wennen. Ik heb eigenlijk nooit wissel gestaan."
Prille loopbaan
De nog prille loopbaan van de Amsterdammer kende nauwelijks tegenslagen. De middenvelder was met 16 jaar en 130 dagen oud de jongste debutant van Ajax toen hij mocht invallen tijdens een uitwedstrijd tegen PSV. Gravenberch brak vorig seizoen definitief door in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie.
Hoge bomen vangen veel wind, merkte Gravenberch toen hij voor de winterstop soms minder dominant speelde dan het vorige seizoen. Hij kreeg best veel kritiek, waar hij het ook regelmatig mee eens was. "Maar na de winterstop steek ik in goede vorm", vindt hij. "Daarom was wissel staan misschien ook extra moeilijk."
Aftrap
De laatste duels is het of Gravenberch of Davy Klaassen die voor Ajax aan de aftrap verschijnt. Tegen Willem II startte Klaassen en een wedstrijd later tegen Benfica was het de beurt aan Gravenberch. Klaassen begon zondag weer tegen Go Ahead Eagles en tegen AZ koos trainer Ten Hag weer voor Gravenberch.
De middenvelder speelde een sterke wedstrijd in Alkmaar. Hij verbond de defensie met de aanval en assisteerde in de slotfase de ingevallen linksback Nicolás Tagliafico in de verdediging. "Het ging inderdaad wel lekker", zei Gravenberch. "Wat dit zondag voor het thuisduel met RKC betekent? Dat weet alleen de trainer."
Toekomstplannen
Het zou zo maar kunnen dat Gravenberch met zijn laatste maanden bij Ajax bezig is. De 10-voudig international van Oranje heeft nog steeds geen overeenstemming bereikt over een nieuw contract en hij wil aan het einde van het volgende seizoen ook niet transfervrij vertrekken. Het is bijtekenen of afscheid nemen voor hem komende zomer. Veel buitenlandse clubs wachten nieuwsgierig af. "Ik laat het nu aan mijn zaakwaarnemer", zei Gravenberch over zijn toekomstplannen. "Natuurlijk heb ik zelf een mening maar ik wil mij op voetballen concentreren. Wat mijn mening is? Dat houd ik graag nog even voor me."
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
5 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
9 uur geleden