Gravenberch kan als tiener voor derde keer KNVB-beker winnen
ALKMAAR (ANP) - Ryan Gravenberch is op 17 april nog altijd slechts 19 jaar als hij in de finale van Ajax tegen PSV voor de derde keer de KNVB-beker kan winnen. "Als je het zo bekijkt, dan gaat het inderdaad snel", zei hij na een zege in de halve eindstrijd op AZ (0-2). "Maar ik denk daar niet zo veel aan."
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd voor Gravenberch. De vrolijke middenvelder maakt zelden een chagrijnige indruk. Vorige maand verging hem het lachen even na een positieve coronatest. "Daar zat ik dan thuis", weet hij nog. "Niet hoesten, niet niezen maar toch corona. Dan word je soms wel een beetje gek."
Tijdens zijn afwezigheid zag Gravenberch hoe Steven Berghuis de positie links op het middenveld uitstekende invulde. "Never change a winning team", zei zijn trainer Erik ten Hag toen hij weer beter was. "Ik had dat niet helemaal zien aankomen", erkende Gravenberch. "Het was ook wennen. Ik heb eigenlijk nooit wissel gestaan."
Prille loopbaan
De nog prille loopbaan van de Amsterdammer kende nauwelijks tegenslagen. De middenvelder was met 16 jaar en 130 dagen oud de jongste debutant van Ajax toen hij mocht invallen tijdens een uitwedstrijd tegen PSV. Gravenberch brak vorig seizoen definitief door in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie.
Hoge bomen vangen veel wind, merkte Gravenberch toen hij voor de winterstop soms minder dominant speelde dan het vorige seizoen. Hij kreeg best veel kritiek, waar hij het ook regelmatig mee eens was. "Maar na de winterstop steek ik in goede vorm", vindt hij. "Daarom was wissel staan misschien ook extra moeilijk."
Aftrap
De laatste duels is het of Gravenberch of Davy Klaassen die voor Ajax aan de aftrap verschijnt. Tegen Willem II startte Klaassen en een wedstrijd later tegen Benfica was het de beurt aan Gravenberch. Klaassen begon zondag weer tegen Go Ahead Eagles en tegen AZ koos trainer Ten Hag weer voor Gravenberch.
De middenvelder speelde een sterke wedstrijd in Alkmaar. Hij verbond de defensie met de aanval en assisteerde in de slotfase de ingevallen linksback Nicolás Tagliafico in de verdediging. "Het ging inderdaad wel lekker", zei Gravenberch. "Wat dit zondag voor het thuisduel met RKC betekent? Dat weet alleen de trainer."
Toekomstplannen
Het zou zo maar kunnen dat Gravenberch met zijn laatste maanden bij Ajax bezig is. De 10-voudig international van Oranje heeft nog steeds geen overeenstemming bereikt over een nieuw contract en hij wil aan het einde van het volgende seizoen ook niet transfervrij vertrekken. Het is bijtekenen of afscheid nemen voor hem komende zomer. Veel buitenlandse clubs wachten nieuwsgierig af. "Ik laat het nu aan mijn zaakwaarnemer", zei Gravenberch over zijn toekomstplannen. "Natuurlijk heb ik zelf een mening maar ik wil mij op voetballen concentreren. Wat mijn mening is? Dat houd ik graag nog even voor me."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
20 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 dag geleden