Gravenberch en Brobbey sluiten aan bij training Oranje
ZEIST (ANP) - Ryan Gravenberch en Brian Brobbey hebben zich zaterdag aan het einde van de ochtend in Zeist aangesloten bij de training van het Nederlands elftal. De middenvelder van Bayern München en aanvaller van Ajax werden vrijdag door bondscoach Louis van Gaal opgeroepen als vervangers voor het geblesseerde drietal Frenkie de Jong, Memphis Depay en Teun Koopmeiners.
Gravenberch en Brobbey deden vrijdagavond nog mee in een oefenwedstrijd van Jong Oranje bij Jong België. Jong Oranje won in Leuven met 2-1 dankzij twee doelpunten van Brobbey.
De selectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd van zondag in de Nations League tegen België bestaat nu nog uit 23 spelers, zodat niemand in de Johan Cruijff ArenA op de tribune plaats hoeft te nemen en buiten de selectie valt.
België
Oranje begint de wedstrijd tegen België met een voorsprong van 3 punten en een onderling resultaat van 4-1 uit de eerste ontmoeting. Alleen bij een nederlaag van drie doelpunten verschil kan Nederland groepswinst, en daarmee een plek in het finaletoernooi van de Nations League in juni volgend jaar, nog mislopen.
Na een kort openingspraatje van Van Gaal begon de Oranje-selectie in regenachtige omstandigheden aan de training. Gravenberch en Brobbey deden de oefensessie direct vanaf het begin mee. Assistent Edgar Davids kwam bij enkele oefeningen ook in actie, onder mee bij de rondo. Na het wegvallen van De Jong, Depay en Koopmeiners en het oproepen van Gravenberch en Brobbey, heeft Van Gaal nog negentien veldspelers ter beschikking. Met Davids erbij kon de groep bij de rondo worden opgedeeld in twee tientallen. "Hij heet niet voor niets pitbull", zei Van Gaal, toen een fanatieke Davids samen met Kenneth Taylor even in het midden stond om de bal tijdens de rondo proberen af te pakken.
De wedstrijd tegen België is de laatste test voordat Oranje over een kleine twee maanden aan het WK in Qatar begint.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
7 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
12 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden