Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gravenberch en Brobbey sluiten aan bij training Oranje

Gravenberch en Brobbey sluiten aan bij training Oranje

ZEIST (ANP) - Ryan Gravenberch en Brian Brobbey hebben zich zaterdag aan het einde van de ochtend in Zeist aangesloten bij de training van het Nederlands elftal. De middenvelder van Bayern München en aanvaller van Ajax werden vrijdag door bondscoach Louis van Gaal opgeroepen als vervangers voor het geblesseerde drietal Frenkie de Jong, Memphis Depay en Teun Koopmeiners.

Gravenberch en Brobbey deden vrijdagavond nog mee in een oefenwedstrijd van Jong Oranje bij Jong België. Jong Oranje won in Leuven met 2-1 dankzij twee doelpunten van Brobbey.

De selectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd van zondag in de Nations League tegen België bestaat nu nog uit 23 spelers, zodat niemand in de Johan Cruijff ArenA op de tribune plaats hoeft te nemen en buiten de selectie valt.

België

Oranje begint de wedstrijd tegen België met een voorsprong van 3 punten en een onderling resultaat van 4-1 uit de eerste ontmoeting. Alleen bij een nederlaag van drie doelpunten verschil kan Nederland groepswinst, en daarmee een plek in het finaletoernooi van de Nations League in juni volgend jaar, nog mislopen.

Na een kort openingspraatje van Van Gaal begon de Oranje-selectie in regenachtige omstandigheden aan de training. Gravenberch en Brobbey deden de oefensessie direct vanaf het begin mee. Assistent Edgar Davids kwam bij enkele oefeningen ook in actie, onder mee bij de rondo. Na het wegvallen van De Jong, Depay en Koopmeiners en het oproepen van Gravenberch en Brobbey, heeft Van Gaal nog negentien veldspelers ter beschikking. Met Davids erbij kon de groep bij de rondo worden opgedeeld in twee tientallen. "Hij heet niet voor niets pitbull", zei Van Gaal, toen een fanatieke Davids samen met Kenneth Taylor even in het midden stond om de bal tijdens de rondo proberen af te pakken.

De wedstrijd tegen België is de laatste test voordat Oranje over een kleine twee maanden aan het WK in Qatar begint.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

36 minuten geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

2 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

3 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

5 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

5 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

5 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

6 uur geleden