Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gravenberch en Brobbey sluiten aan bij training Oranje

Gravenberch en Brobbey sluiten aan bij training Oranje

ZEIST (ANP) - Ryan Gravenberch en Brian Brobbey hebben zich zaterdag aan het einde van de ochtend in Zeist aangesloten bij de training van het Nederlands elftal. De middenvelder van Bayern München en aanvaller van Ajax werden vrijdag door bondscoach Louis van Gaal opgeroepen als vervangers voor het geblesseerde drietal Frenkie de Jong, Memphis Depay en Teun Koopmeiners.

Gravenberch en Brobbey deden vrijdagavond nog mee in een oefenwedstrijd van Jong Oranje bij Jong België. Jong Oranje won in Leuven met 2-1 dankzij twee doelpunten van Brobbey.

De selectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd van zondag in de Nations League tegen België bestaat nu nog uit 23 spelers, zodat niemand in de Johan Cruijff ArenA op de tribune plaats hoeft te nemen en buiten de selectie valt.

België

Oranje begint de wedstrijd tegen België met een voorsprong van 3 punten en een onderling resultaat van 4-1 uit de eerste ontmoeting. Alleen bij een nederlaag van drie doelpunten verschil kan Nederland groepswinst, en daarmee een plek in het finaletoernooi van de Nations League in juni volgend jaar, nog mislopen.

Na een kort openingspraatje van Van Gaal begon de Oranje-selectie in regenachtige omstandigheden aan de training. Gravenberch en Brobbey deden de oefensessie direct vanaf het begin mee. Assistent Edgar Davids kwam bij enkele oefeningen ook in actie, onder mee bij de rondo. Na het wegvallen van De Jong, Depay en Koopmeiners en het oproepen van Gravenberch en Brobbey, heeft Van Gaal nog negentien veldspelers ter beschikking. Met Davids erbij kon de groep bij de rondo worden opgedeeld in twee tientallen. "Hij heet niet voor niets pitbull", zei Van Gaal, toen een fanatieke Davids samen met Kenneth Taylor even in het midden stond om de bal tijdens de rondo proberen af te pakken.

De wedstrijd tegen België is de laatste test voordat Oranje over een kleine twee maanden aan het WK in Qatar begint.

Meer uit Voetbal

Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

1 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

5 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

6 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

7 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

7 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

7 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

8 uur geleden