Gravenberch en Bakker kanshebbers op Golden Boy Award
DEN HAAG (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Ryan Gravenberch en Mitchell Bakker bij de laatste twintig kanshebbers op de Golden Boy Award gevoegd. Ook ex-Ajacied Sergiño Dest staat in de lijst.
De Golden Boy Award wordt ieder jaar uitgereikt aan de beste speler onder de 21 jaar. Gravenberch (18) speelt bij Ajax, en Bakker (20) komt uit voor Paris Saint-Germain. De Purmerender kwam uit in verschillende jeugdelftallen van de Amsterdammers voordat hij de overstap naar Parijs maakte.
De andere genomineerden van dit jaar zijn onder anderen de makkelijk scorende Noorse spits Erling Haaland van Borussia Dortmund en Champions League-winnaar Alphonso Davies van Bayern München.
In 2018 nam Matthijs de Ligt de Award in ontvangst. De Ligt was na Rafael van der Vaart de tweede Nederlander die deze trofee greep.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
12 uur geleden