Gravenberch: deze kon ik echt niet missen
ENSCHEDE (ANP) - Ryan Gravenberch reageerde na de oefenzege van het Nederlands elftal op Georgië (3-0) nuchter op zijn eerste doelpunt in de nationale ploeg. "Natuurlijk voelt dit lekker", zei de 19-jarige middenvelder van Ajax. "Maar deze was echt niet te missen."
Gravenberch kreeg bij een voorsprong van 2-0 de bal voor zijn voeten, na een actie van Memphis Depay. Hij had een hoek voor het uitkiezen. Gravenberch was geen basisspeler in de laatste oefenwedstrijd van Oranje voor het EK in Enschede. Hij mocht net als afgelopen woensdag tegen Schotland invallen.
"Ik heb weer geprobeerd mijn ding te doen", zei hij. "De bondscoach gaf me ook geen duidelijke opdracht mee. Ik wil er altijd iets leuks van maken. Ik ben blij met mijn eerste treffer voor Oranje."
Frank de Boer is tevreden over Gravenberch, zo vertelde hij na afloop. Maar hij ziet de middenvelder voorlopig als eerste vervanger van Frenkie de Jong. Gravenberch kan ook als controlerende middenvelder spelen, een positie die bij Oranje vaak door Marten de Roon wordt ingevuld. "We weten wat Ryan kan", zei De Boer. "We zijn blij met hem."
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
18 uur geleden