Gravenberch bij Jong Oranje na ontbreken bij Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - Ajax-middenvelder Ryan Gravenberch is opgenomen in de voorselectie van Jong Oranje voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Bulgarije en Zwitserland. De 19-jarige Amsterdammer zat tijdens eerdere interlandperiodes bij het Nederlands elftal, maar bondscoach Louis van Gaal heeft nu niet voor de Ajacied gekozen in zijn voorselectie. Gravenberch zat de afgelopen weken bij zijn club een paar wedstrijden op de bank, toen Davy Klaassen de voorkeur kreeg.
Sven Botman is terug in de voorselectie van Jong Oranje. De verdediger van Lille miste in november interlands vanwege een blessure. Erwin van de Looi heeft ook Jan Paul van Hecke (Blackburn Rovers FC), Elayis Tavsan (NEC) en Thomas Buitink (Vitesse) opgenomen in de groep van dertig. Die wordt over twee weken teruggebracht naar 23.
Jong Oranje speelt 25 maart uit tegen Bulgarije en 29 maart thuis tegen Zwitserland. In de poule staat Zwitserland bovenaan en heeft Nederland, met een wedstrijd minder gespeeld, 3 punten minder. De eerste van de groep en de beste nummers 2 plaatsen zich voor het EK volgend jaar in Georgiƫ en Roemeniƫ. Voor de overige nummers 2 zijn er nog play-offs om zich te plaatsen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
5 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
30 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
43 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
44 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
54 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
56 minuten geleden