Gravenberch behoedt Ajax voor puntenverlies tegen Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ajax leek in het uitduel met SC Cambuur voor de tweede keer op rij niet door te hebben dat een wedstrijd uit twee helften bestaat. De koploper wisselde een sterk eerste helft af met een heel matige tweede, maar werd in blessuretijd gered door een prachtig afstandsschot van Ryan Gravenberch (2-3).
Ajax verspeelde na rust, net als vorige week tegen RKC Waalwijk, een voorsprong van 2-0. Toen was het Dusan Tadic die in de 90e minuut voor opluchting zorgde. De koploper uit de hoofdstad heeft nu een voorsprong van 5 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat zondag een uitduel met FC Utrecht speelt
Met het oog op de belangrijke thuiswedstrijd van dinsdagavond tegen Benfica in de Champions League had Ajax zich voorgenomen zo snel mogelijk afstand te nemen van Cambuur. Zonder de geschorste Lisandro Martínez en zieke Edson Álvarez trok de koploper van de Eredivisie direct na het eerste fluitsignaal ten aanval.
Veel kansen nodig
De openingstreffer van Ajax liet niet lang op zich wachten. Tadic scoorde al binnen drie minuten, op aangeven van Gravenberch die een aantrekkelijk middenveld vormde met Davy Klaassen en Steven Berghuis. Ajax had veel kansen nodig voor een tweede treffer. Zo stuitten Sébastien Haller en Davy Klaassen in kansrijke positie op doelman Pieter Bos, de vervanger van de geblesseerde Sonny Stevens.
Ajax speelde uitstekend in de eerste helft, na tegenvallende optredens in de Eredivisie tegen Willem II, Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk. Cambuur had besloten zich enigszins aan te passen aan de landskampioen, na de nederlaag van 9-0 eerder dit seizoen in de Johan Cruijff ArenA. De thuisploeg verdedigde met meer spelers dan normaal maar kwam adem tekort voor een succesvolle counter. Uiteindelijk kwam Ajax in de 40e minuut wel op 0-2. Haller mocht zijn negentiende competitietreffer vieren, opnieuw op aangeven van Gravenberch.
Cambuur veranderde na rust van speelwijze en werd al na drie minuten voor de aanvallende bedoelingen beloond. Haller tikte de bal per ongeluk voor de voeten van Issa Kallon, die de wedstrijd weer spannend maakte (1-2). Cambuur putte moed uit de aansluitingstreffer en werd geholpen door Ajax dat plotseling fout op fout stapelde. Doelman André Onana redde nog fraai op een kopbal van Mitchel Paulissen maar was in de 79e minuut kansloos op een inzet van Patrick Joosten, na een mislukte terugspeelbal van Nicolás Tagliafico. Met Brian Brobbey als extra aanvaller leefde Ajax weer op in de slotfase. Gravenberch, ook al goed voor twee assists, sloeg uiteindelijk toch nog toe in blessuretijd.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
50 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
15 uur geleden