Gravenberch behoedt Ajax voor puntenverlies tegen Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ajax leek in het uitduel met SC Cambuur voor de tweede keer op rij niet door te hebben dat een wedstrijd uit twee helften bestaat. De koploper wisselde een sterk eerste helft af met een heel matige tweede, maar werd in blessuretijd gered door een prachtig afstandsschot van Ryan Gravenberch (2-3).
Ajax verspeelde na rust, net als vorige week tegen RKC Waalwijk, een voorsprong van 2-0. Toen was het Dusan Tadic die in de 90e minuut voor opluchting zorgde. De koploper uit de hoofdstad heeft nu een voorsprong van 5 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat zondag een uitduel met FC Utrecht speelt
Met het oog op de belangrijke thuiswedstrijd van dinsdagavond tegen Benfica in de Champions League had Ajax zich voorgenomen zo snel mogelijk afstand te nemen van Cambuur. Zonder de geschorste Lisandro Martínez en zieke Edson Álvarez trok de koploper van de Eredivisie direct na het eerste fluitsignaal ten aanval.
Veel kansen nodig
De openingstreffer van Ajax liet niet lang op zich wachten. Tadic scoorde al binnen drie minuten, op aangeven van Gravenberch die een aantrekkelijk middenveld vormde met Davy Klaassen en Steven Berghuis. Ajax had veel kansen nodig voor een tweede treffer. Zo stuitten Sébastien Haller en Davy Klaassen in kansrijke positie op doelman Pieter Bos, de vervanger van de geblesseerde Sonny Stevens.
Ajax speelde uitstekend in de eerste helft, na tegenvallende optredens in de Eredivisie tegen Willem II, Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk. Cambuur had besloten zich enigszins aan te passen aan de landskampioen, na de nederlaag van 9-0 eerder dit seizoen in de Johan Cruijff ArenA. De thuisploeg verdedigde met meer spelers dan normaal maar kwam adem tekort voor een succesvolle counter. Uiteindelijk kwam Ajax in de 40e minuut wel op 0-2. Haller mocht zijn negentiende competitietreffer vieren, opnieuw op aangeven van Gravenberch.
Cambuur veranderde na rust van speelwijze en werd al na drie minuten voor de aanvallende bedoelingen beloond. Haller tikte de bal per ongeluk voor de voeten van Issa Kallon, die de wedstrijd weer spannend maakte (1-2). Cambuur putte moed uit de aansluitingstreffer en werd geholpen door Ajax dat plotseling fout op fout stapelde. Doelman André Onana redde nog fraai op een kopbal van Mitchel Paulissen maar was in de 79e minuut kansloos op een inzet van Patrick Joosten, na een mislukte terugspeelbal van Nicolás Tagliafico. Met Brian Brobbey als extra aanvaller leefde Ajax weer op in de slotfase. Gravenberch, ook al goed voor twee assists, sloeg uiteindelijk toch nog toe in blessuretijd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
9 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
21 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden