Gravenberch behoedt Ajax voor puntenverlies tegen Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ajax leek in het uitduel met SC Cambuur voor de tweede keer op rij niet door te hebben dat een wedstrijd uit twee helften bestaat. De koploper wisselde een sterk eerste helft af met een heel matige tweede, maar werd in blessuretijd gered door een prachtig afstandsschot van Ryan Gravenberch (2-3).
Ajax verspeelde na rust, net als vorige week tegen RKC Waalwijk, een voorsprong van 2-0. Toen was het Dusan Tadic die in de 90e minuut voor opluchting zorgde. De koploper uit de hoofdstad heeft nu een voorsprong van 5 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat zondag een uitduel met FC Utrecht speelt
Met het oog op de belangrijke thuiswedstrijd van dinsdagavond tegen Benfica in de Champions League had Ajax zich voorgenomen zo snel mogelijk afstand te nemen van Cambuur. Zonder de geschorste Lisandro Martínez en zieke Edson Álvarez trok de koploper van de Eredivisie direct na het eerste fluitsignaal ten aanval.
Veel kansen nodig
De openingstreffer van Ajax liet niet lang op zich wachten. Tadic scoorde al binnen drie minuten, op aangeven van Gravenberch die een aantrekkelijk middenveld vormde met Davy Klaassen en Steven Berghuis. Ajax had veel kansen nodig voor een tweede treffer. Zo stuitten Sébastien Haller en Davy Klaassen in kansrijke positie op doelman Pieter Bos, de vervanger van de geblesseerde Sonny Stevens.
Ajax speelde uitstekend in de eerste helft, na tegenvallende optredens in de Eredivisie tegen Willem II, Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk. Cambuur had besloten zich enigszins aan te passen aan de landskampioen, na de nederlaag van 9-0 eerder dit seizoen in de Johan Cruijff ArenA. De thuisploeg verdedigde met meer spelers dan normaal maar kwam adem tekort voor een succesvolle counter. Uiteindelijk kwam Ajax in de 40e minuut wel op 0-2. Haller mocht zijn negentiende competitietreffer vieren, opnieuw op aangeven van Gravenberch.
Cambuur veranderde na rust van speelwijze en werd al na drie minuten voor de aanvallende bedoelingen beloond. Haller tikte de bal per ongeluk voor de voeten van Issa Kallon, die de wedstrijd weer spannend maakte (1-2). Cambuur putte moed uit de aansluitingstreffer en werd geholpen door Ajax dat plotseling fout op fout stapelde. Doelman André Onana redde nog fraai op een kopbal van Mitchel Paulissen maar was in de 79e minuut kansloos op een inzet van Patrick Joosten, na een mislukte terugspeelbal van Nicolás Tagliafico. Met Brian Brobbey als extra aanvaller leefde Ajax weer op in de slotfase. Gravenberch, ook al goed voor twee assists, sloeg uiteindelijk toch nog toe in blessuretijd.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
7 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
10 uur geleden