Gravenberch behoedt Ajax voor puntenverlies tegen Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ajax leek in het uitduel met SC Cambuur voor de tweede keer op rij niet door te hebben dat een wedstrijd uit twee helften bestaat. De koploper wisselde een sterk eerste helft af met een heel matige tweede, maar werd in blessuretijd gered door een prachtig afstandsschot van Ryan Gravenberch (2-3).
Ajax verspeelde na rust, net als vorige week tegen RKC Waalwijk, een voorsprong van 2-0. Toen was het Dusan Tadic die in de 90e minuut voor opluchting zorgde. De koploper uit de hoofdstad heeft nu een voorsprong van 5 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat zondag een uitduel met FC Utrecht speelt
Met het oog op de belangrijke thuiswedstrijd van dinsdagavond tegen Benfica in de Champions League had Ajax zich voorgenomen zo snel mogelijk afstand te nemen van Cambuur. Zonder de geschorste Lisandro Martínez en zieke Edson Álvarez trok de koploper van de Eredivisie direct na het eerste fluitsignaal ten aanval.
Veel kansen nodig
De openingstreffer van Ajax liet niet lang op zich wachten. Tadic scoorde al binnen drie minuten, op aangeven van Gravenberch die een aantrekkelijk middenveld vormde met Davy Klaassen en Steven Berghuis. Ajax had veel kansen nodig voor een tweede treffer. Zo stuitten Sébastien Haller en Davy Klaassen in kansrijke positie op doelman Pieter Bos, de vervanger van de geblesseerde Sonny Stevens.
Ajax speelde uitstekend in de eerste helft, na tegenvallende optredens in de Eredivisie tegen Willem II, Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk. Cambuur had besloten zich enigszins aan te passen aan de landskampioen, na de nederlaag van 9-0 eerder dit seizoen in de Johan Cruijff ArenA. De thuisploeg verdedigde met meer spelers dan normaal maar kwam adem tekort voor een succesvolle counter. Uiteindelijk kwam Ajax in de 40e minuut wel op 0-2. Haller mocht zijn negentiende competitietreffer vieren, opnieuw op aangeven van Gravenberch.
Cambuur veranderde na rust van speelwijze en werd al na drie minuten voor de aanvallende bedoelingen beloond. Haller tikte de bal per ongeluk voor de voeten van Issa Kallon, die de wedstrijd weer spannend maakte (1-2). Cambuur putte moed uit de aansluitingstreffer en werd geholpen door Ajax dat plotseling fout op fout stapelde. Doelman André Onana redde nog fraai op een kopbal van Mitchel Paulissen maar was in de 79e minuut kansloos op een inzet van Patrick Joosten, na een mislukte terugspeelbal van Nicolás Tagliafico. Met Brian Brobbey als extra aanvaller leefde Ajax weer op in de slotfase. Gravenberch, ook al goed voor twee assists, sloeg uiteindelijk toch nog toe in blessuretijd.
Meer uit Voetbal
CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
7 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
8 uur geleden