Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gravenberch behoedt Ajax voor puntenverlies tegen Cambuur

Gravenberch behoedt Ajax voor puntenverlies tegen Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Ajax leek in het uitduel met SC Cambuur voor de tweede keer op rij niet door te hebben dat een wedstrijd uit twee helften bestaat. De koploper wisselde een sterk eerste helft af met een heel matige tweede, maar werd in blessuretijd gered door een prachtig afstandsschot van Ryan Gravenberch (2-3).

Ajax verspeelde na rust, net als vorige week tegen RKC Waalwijk, een voorsprong van 2-0. Toen was het Dusan Tadic die in de 90e minuut voor opluchting zorgde. De koploper uit de hoofdstad heeft nu een voorsprong van 5 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat zondag een uitduel met FC Utrecht speelt

Met het oog op de belangrijke thuiswedstrijd van dinsdagavond tegen Benfica in de Champions League had Ajax zich voorgenomen zo snel mogelijk afstand te nemen van Cambuur. Zonder de geschorste Lisandro Martínez en zieke Edson Álvarez trok de koploper van de Eredivisie direct na het eerste fluitsignaal ten aanval.

Veel kansen nodig

De openingstreffer van Ajax liet niet lang op zich wachten. Tadic scoorde al binnen drie minuten, op aangeven van Gravenberch die een aantrekkelijk middenveld vormde met Davy Klaassen en Steven Berghuis. Ajax had veel kansen nodig voor een tweede treffer. Zo stuitten Sébastien Haller en Davy Klaassen in kansrijke positie op doelman Pieter Bos, de vervanger van de geblesseerde Sonny Stevens.

Ajax speelde uitstekend in de eerste helft, na tegenvallende optredens in de Eredivisie tegen Willem II, Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk. Cambuur had besloten zich enigszins aan te passen aan de landskampioen, na de nederlaag van 9-0 eerder dit seizoen in de Johan Cruijff ArenA. De thuisploeg verdedigde met meer spelers dan normaal maar kwam adem tekort voor een succesvolle counter. Uiteindelijk kwam Ajax in de 40e minuut wel op 0-2. Haller mocht zijn negentiende competitietreffer vieren, opnieuw op aangeven van Gravenberch.

Cambuur veranderde na rust van speelwijze en werd al na drie minuten voor de aanvallende bedoelingen beloond. Haller tikte de bal per ongeluk voor de voeten van Issa Kallon, die de wedstrijd weer spannend maakte (1-2). Cambuur putte moed uit de aansluitingstreffer en werd geholpen door Ajax dat plotseling fout op fout stapelde. Doelman André Onana redde nog fraai op een kopbal van Mitchel Paulissen maar was in de 79e minuut kansloos op een inzet van Patrick Joosten, na een mislukte terugspeelbal van Nicolás Tagliafico. Met Brian Brobbey als extra aanvaller leefde Ajax weer op in de slotfase. Gravenberch, ook al goed voor twee assists, sloeg uiteindelijk toch nog toe in blessuretijd.

Meer uit Voetbal

Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

8 minuten geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

34 minuten geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

1 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

1 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

1 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

2 uur geleden
Bournemouth wint met herstelde Kluivert op de bank van Fulham

LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.

3 uur geleden