Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gratis zelftesten voor groep 1 t/m 5 in 'specifieke situaties'

Gratis zelftesten voor groep 1 t/m 5 in 'specifieke situaties'

DEN HAAG (ANP) - Scholen krijgen de mogelijkheid om zelftesten te verstrekken aan kinderen in de groepen 1 tot en met 5, als hun ouders zelftesten bijvoorbeeld niet zelf kunnen betalen. Ook bij een grote uitbraak moet het mogelijk worden jongere kinderen op de basisschool een zelftest mee te geven, laat het ministerie van Onderwijs weten.

Het beleid is om kinderen in de groepen 6 tot en met 8 net als docenten twee keer per week een zelftest te laten doen, ook als ze geen klachten hebben. Testen is wel vrijwillig. Dat wordt voorlopig doorgezet, de overheid verstrekt de tests aan de scholen.

Nu komt er dus de mogelijkheid bij om "voor specifieke situaties" ook aan jongere leerlingen testen te verstrekken. Het ministerie benadrukt dat het "niet de bedoeling is dat leerlingen van de groepen 1 tot en met 5 preventief twee keer per week gaan zelftesten. Dat dringende advies geldt alleen vanaf groep 6 en blijft ook alleen gelden vanaf groep 6".

Meer uit Binnenland

Burgemeester Venlo geschokt door dood meisje in Blerick

VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."

1 uur geleden
NVWA: gevaarlijke stoffen in meerdere libidoverhogende middelen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.

2 uur geleden
Drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.

2 uur geleden
Energiebedrijven steunen energiemaatregelen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.

2 uur geleden
Transportsector ontevreden over steunpakket kabinet

ZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).

2 uur geleden
Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

6 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

10 uur geleden