'Gratis' verzorgingspakket blijkt duur abonnement
DEN HAAG (ANP) - Een bedrijf dat zogenaamd gratis proefpakketten voor allerlei verzorgingsmiddeltjes verstuurde, is door de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op de vingers getikt. De onderneming, Yogoma, bestookte consumenten ongevraagd met vervolgzendingen waar ze bijna 60 euro per keer voor moesten betalen. Ook moesten gedupeerden voor hun eerste pakket betalen als ze dit niet op tijd terugstuurden.
De praktijken gebeurden met producten met namen als Artichoke Slim, Hydrodermal en Swiss Pharma Lab. Op verschillende sites werden de proefpakketten als gratis aangeboden. Voor consumenten was het volgens de ACM helemaal niet duidelijk dat ze ook instemden met de vervolgzendingen en verzendkosten als ze zich hiervoor aanmeldden. Daarmee overtrad Yogoma de regels.
De laatste maanden ontving de ACM steeds meer klachten over de pakketten. Yogoma heeft na aandringen van de marktwaakhond zijn sites aangepast. Ook belooft het bedrijf niet langer pakketten op te sturen zonder nadrukkelijke toestemming van consumenten. Daarnaast stuurt het bedrijf niet langer aanmaningen voor eerder verzonden pakketten.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.
2 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is het aantal bedrijven dat actief is op het gebied van cyberbeveiliging meer dan verviervoudigd. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
17 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
18 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
20 uur geleden