Gratis sneltesten voor Britse gezinnen met schoolkinderen
LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten gaan gratis snelle coronatesten verstrekken aan gezinnen met schoolgaande kinderen in Engeland. Het gaat om twee testkits per week. Britten kunnen die online bestellen en vervolgens ophalen op een testlocatie, ook als niemand klachten heeft die kunnen wijzen op een coronabesmetting.
Het plan is bedoeld om de heropening van de scholen komende maand zo veilig mogelijk te laten verlopen. Met de snelle testen kunnen volgens gezondheidsdienst Public Health England "verborgen gevallen" worden opgespoord. "Ongeveer een derde van de personen met het coronavirus heeft geen symptomen en kan het virus onbewust verspreiden", meldt de regering in een verklaring.
De gratis sneltesten zijn ook bedoeld voor mensen die vanwege hun werk met scholen te maken krijgen, zoals buschauffeurs. De uitslag moet binnen een half uur bekend zijn. Wie positief test, moet ook nog een nauwkeurige PCR-test ondergaan. Dan worden monsters genomen in de neus en keel en die worden onderzocht in een laboratorium.
Eerste grote stap
Het heropenen van de scholen op 8 maart wordt gezien als de eerste grote stap om de lockdown te versoepelen. De regering wil de komende maanden stapsgewijs andere maatregelen intrekken in Engeland. Dat kunnen bijvoorbeeld horecazaken, bioscopen en bibliotheken weer open.
Premier Boris Johnson stond binnen zijn Conservatieve Partij onder druk om haast te maken met het afbouwen van de lockdown. Tientallen partijgenoten stelden deze maand dat het voortvarende verloop van de vaccinatiecampagne het mogelijk maakt om snel de strenge coronamaatregelen te versoepelen. De premier heeft inmiddels een stappenplan aangekondigd.
Het Verenigd Koninkrijk wordt in Europa gezien als koploper op vaccinatiegebied. Het land heeft volgens officiële cijfers bijna 20 miljoen mensen een eerste prik gegeven. Dat komt neer op een derde van de Britse volwassenen. Zo'n 769.000 mensen hebben beide doses al gehad. De BBC bericht dat vanaf maandag ook zo'n 2 miljoen mensen in de leeftijdsgroep 60-63 worden uitgenodigd om zich te laten inenten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.
41 minuten geledenKHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenMOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.
4 uur geleden