Gratis loopbaanadviezen vanwege coronacrisis zijn na maand al op
DEN HAAG (ANP) - De 22.000 gratis loopbaanadviezen die het kabinet heeft aangeboden in de hoop de scheve verhoudingen op de arbeidsmarkt door de coronacrisis recht te trekken, zijn na een maand al op. Het maximumaantal inschrijvingen is bereikt, wat "al onze verwachtingen" overtreft, meldt minister van Sociale Zaken Wouter Koolmees.
Meer dan die 22.000 'ontwikkeladviezen' kan de organisatie die verantwoordelijk is voor de uitvoering niet aan, meldt het ministerie. Mensen kunnen om deze adviezen vragen als zij in een sector werken of werkten die hard is getroffen door corona. In sectoren als de evenementenbranche, de reisbranche en de horeca zijn veel banen verloren gegaan, terwijl bijvoorbeeld de zorg juist staat te springen om arbeidskrachten.
Het kabinet hoopt mensen te helpen met de overstap naar een andere sector. "Het blijkt dat veel mensen het fijn vinden als iemand met hen meedenkt over hun mogelijkheden op de huidige, veranderende arbeidsmarkt", zegt Koolmees. De bewindsman had niet verwacht zo snel door de gratis adviezen heen te zijn. Hij is blij dat zoveel mensen geholpen worden, "maar ik snap dat anderen misschien teleurgesteld zijn."
Omscholingsprogramma
Voor de gratis adviezen heeft het kabinet 14 miljoen euro uitgetrokken, als onderdeel van het economisch noodpakket om de coronacrisis door te komen. Voor het omscholingsprogramma NL Leert Door is in totaal 50 miljoen euro opzij gezet, hoewel veel oppositiepartijen dat veel te weinig vinden. Er is ook geld gereserveerd voor loopbaanadviezen in 2021, benadrukt Koolmees.
Vakbond FNV stelt dat de enorme vraag al in april te voorspellen was. "Het bedrag dat hiervoor is uitgetrokken, was niet eens een doekje voor het bloeden", vindt bondsbestuurder Judy Hoffer. Er moet heel snel geld bij om mensen zoveel mogelijk naar nieuw werk te begeleiden. FNV, dat betrokken is bij de loopbaantrajecten, kan volgens Hoffer veel meer aanvragen aan. "We hebben de infrastructuur en de bezetting nu op orde. Als er geld bij komt, kunnen we veel meer mensen helpen."
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."
44 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
2 uur geleden