Gratis coronatest voor Nederlanders die pendelen naar Duitsland
ENSCHEDE (ANP) - Vanaf deze donderdag kunnen Nederlanders die in Duitsland werken, zorg ontvangen of studeren zich gratis op corona laten testen. Er zijn acht locaties dicht bij de grens waar de test kan worden gedaan. Dat worden er de komende dagen twintig. Grenspendelaars kunnen een testmoment reserveren op een speciale website, grenstesten.nl.
Het kabinet heeft de gratis testvoorziening opgezet, omdat Duitsland een negatieve test eist van mensen die het land binnen willen. Dat kan voor pendelaars in de papieren lopen als ze telkens naar een commerciële teststraat moeten.
Degenen die gebruik willen maken van de gratis testmogelijkheid, moeten kunnen aantonen dat ze in Nederland wonen en dat hun werkgever, onderneming, school, universiteit, zorgverlener of familielid aan wie mantelzorg wordt verleend, in Duitsland is gevestigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans wil niet nu al "te hard" bezuinigen op bijvoorbeeld de zorg, om nu al geld vrij te maken waarmee een volgend kabinet de defensie-uitgaven verder kan opvoeren. In het WNL-programma Café Kockelmann zei hij te hebben geleerd van het kabinet-Rutte II, waarin VVD en PvdA volgens hem harder bezuinigden dan nodig was.
58 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - Politieke partijen BBB, VVD, SGP en FvD willen dat landelijke regels niet strenger zijn dan wat de Europese richtlijnen voorschrijven. Dat spreken ze uit tijdens een debat over het platteland, doelend op eisen voor natuur en klimaat waar boeren rekening mee moeten houden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Criminelen met een dubbel paspoort die zijn veroordeeld voor een zwaar delict, mogen wat de rechtse partijen VVD en JA21 betreft het land uit worden gezet. Dat gaat D66, GroenLinks en CDA te ver, werd duidelijk bij het misdaaddebat van PowNed op Radio 1. Songül Mutluer van GroenLinks-PvdA vindt dat "niet fair, gevaarlijk, niet rechtsstatelijk".
3 uur geledenHAREN (ANP) - Op zeker vijftien adressen in Zuidlaren en Haren zijn de afgelopen weken brieven bezorgd waarin "belastende teksten" staan. Ook zit er een foto bij van een nog onbekende persoon, meldt de politie.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland komen zondagochtend en -middag zware windstoten voor, vooral in de kustgebieden. Het KNMI geeft code geel af voor Noord-Holland, Friesland, Groningen en het Waddengebied.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een man met een nepvuurwapen is aangehouden bij een woning aan het Salamancapad in de Utrechtse universiteitswijk Utrecht Science Park, meldt de politie. De 24-jarige man uit Almelo was net teruggekomen van een verkleedpartij.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige man uit Leiden moet zich maandag voor de snelrechter verantwoorden voor het sturen van doodsbedreigingen aan twee lijsttrekkers. Dat meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. Vanwege de privacy van de politici zegt het OM niet om wie het gaat.
8 uur geleden