Gratis condooms voor jongeren van 18 tot 25 jaar in Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Jongeren in Frankrijk kunnen vanaf volgend jaar gratis condooms krijgen om de verspreiding van seksueel overdraagbare aandoeningen (soa's) en ongewenste zwangerschappen tegen te gaan. In apotheken zijn condooms vanaf 1 januari gratis voor mensen van 18 tot 25 jaar, kondigde president Emmanuel Macron aan.
Gezondheidsautoriteiten schatten dat het aantal soa's in Frankrijk met 30 procent is gestegen in 2020 en 2021.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met een EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne voor 2026 en 2027. In een spoedprocedure stemden 458 Europarlementariërs voor en 140 tegen.
4 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heft de immuniteit van Noorse oud-secretaris-generaal Thorbjørn Jagland op vanwege documenten die zijn vrijgegeven in de Epstein-zaak. De voormalige premier van Noorwegen was vanaf 2009 tien jaar secretaris-generaal van de Raad van Europa. Daarmee genoot hij ook diplomatieke immuniteit.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland komt met "gepaste tegenmaatregelen" als het Westen de militaire aanwezigheid op Groenland opschroeft. Dat zegt buitenlandminister Sergej Lavrov. "In het geval dat Groenland militariseert en militaire middelen gericht op Rusland worden opgetuigd, nemen we adequate tegenmaatregelen, waaronder militaire", aldus de minister.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Openbaar Ministerie kan zes Democratische politici niet vervolgen voor het verspreiden van een video waarin ze militairen vertelden dat ze geen illegale bevelen hoeven op te volgen. Een onderzoeksjury weigerde volgens media als CNN en The New York Times de aanklachten goed te keuren. De beelden leidden tot een woedende reactie van president Donald Trump, die de zes verraders noemde die de doodstraf verdienen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.
2 uur geleden