Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gratie voor Assange als hij zei wie de Democraten hackten'

'Gratie voor Assange als hij zei wie de Democraten hackten'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft WikiLeaks-oprichter Julian Assange gratie aangeboden als hij zou vertellen wie achter de hack zit van Democratische Partij in 2016, vlak voor de presidentsverkiezingen. Dat meldt in ieder geval een advocaat van Assange aan de rechtbank in Londen.

Advocaat Jennifer Robinson schrijft aan de rechter dat de Amerikaanse oud-politicus Dana Rohrabacher en Trump-adviseur Charles Johnson tijdens een ontmoeting het voorstel aan Assange deden. "Het voorstel van Congreslid Rohrabacher was dat de heer Assange de bron identificeert van de verkiezingspublicaties van 2016 in ruil voor een vorm van gratie", stelt ze in een verklaring.

De 49-jarige Assange staat sinds deze week voor de rechter in Londen over zijn eventuele uitlevering aan de Verenigde Staten. Daar vervolgt justitie hem onder meer wegens publicatie van geheim materiaal over de oorlog in Afghanistan en Irak via zijn 'klokkenluiderswebsite'.

Tijdens de Amerikaanse verkiezingscampagne in 2016 publiceerde WikiLeaks door hackers gestolen e-mails van de Democratische Partij. Die waren schadelijk voor kandidaat Hillary Clinton, die de verkiezingen later verloor van Donald Trump.

Meer uit Buitenland

Iraanse doden bij Amerikaans-Saudische aanvallen op Irak

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaans-Saudische aanvallen op Irak zijn in de nacht van dinsdag op woensdag vijf Iraniërs gedood. Dat zeggen bronnen van de pro-Iraanse militanten die het doelwit waren van de aanvallen tegen persbureau AFP. Een Iraanse krant spreekt van vier doden.

6 minuten geleden
Fauci beroept zich op zwijgrecht in verhoor over ontstaan covid

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci beroept zich op zijn zwijgrecht tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over het ontstaan van covid. Volgens Fauci is hij alleen maar gedagvaard omdat een senator erop uit zou zijn om hem in de gevangenis te krijgen.

1 uur geleden
WWF: aantal tijgers in Nepal verdrievoudigd in zestien jaar tijd

KATHMANDU (ANP) - Het aantal wilde tijgers in Nepal blijft toenemen, meldt het Wereld Natuur Fonds (WWF) op basis van nieuwe schattingen van de overheid van het Aziatische land. Waar in 2010 naar schatting 121 tijgers in Nepal leefden, is dat aantal dit jaar gestegen tot 429. Volgens het WWF gaat het om een van de opvallendste voorbeelden ter wereld van het herstel van een bedreigde diersoort.

1 uur geleden
Trump kondigt in grove bewoordingen aanvallen op Iran aan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft nieuwe aanvallen op Iran aangekondigd. De VS gaan een verijdelde aanval met ballistische raketten op Amerikaanse troepen in Jordanië vergelden, zei de Amerikaanse president in grove bewoordingen tegen FOX News.

1 uur geleden
België stuurt defensiematerieel naar Franse natuurbranden

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België stuurt materieel en militairen naar Frankrijk om te helpen met de bestrijding van de natuurbranden, meldt minister van Defensie Theo Francken. Twee brandweerwagens, negen waterbevoorradingswagens en 29 militairen zijn onderweg naar het zuidwesten van Frankrijk.

1 uur geleden
Spanje trekt evacuatiebevel in om bosbrand bij Ávila

MADRID (ANP/AFP/DPA) - Inwoners van de Spaanse regio Ávila die moesten evacueren wegens een bosbrand, mogen allemaal weer terug naar huis. De Spaanse regering heeft besloten het evacuatiebevel per direct in te trekken.

1 uur geleden
Frankrijk wijst omstreden oud-chef Russia Today uit

PARIJS (ANP) - Frankrijk wijst journalist en voormalig chef van de Franse dependance van Russia Today, Xenia Fedorova, uit. Dat meldt persbureau AFP op gezag van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Fedorova werd sterk bekritiseerd om haar optredens in Franse media.

2 uur geleden