Grapperhaus: Turkije-nota NCTV voor de zomer af
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus hoopt dat de analyse door terrorismebestrijder NCTV van de Turkse gemeenschap in Nederland "nog voor de zomer 2021" is afgerond. Dat meldt hij aan de Tweede Kamer.
Een concept-nota waarin de Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid grote zorgen uit over de islamiseringsstrategie van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan lekte maandag uit, en zorgde voor grote onrust. "Ik betreur het ten zeerste dat de notitie, zogezegd, op ‘straat is komen te liggen’", schrijft Grapperhaus.
De "antiwesterse religieuze boodschappen en activiteiten, die president Erdogan regelmatig ventileert", kunnen volgens de NCTV "haat zaaien onder bepaalde groepen Turkse Nederlanders" en "ervoor zorgen dat zij zich van de Nederlandse maatschappij en het democratische systeem afkeren". Het concept waarin dit staat, kwam bij HP/De Tijd terecht. Verschillende partijen eisten direct opheldering van Grapperhaus.
De minister benadrukt nog maar eens dat het om een "onvoldragen product" gaat. Verschillende ministeries en de veiligheidsdiensten mogen hun zegje nog doen over de analyse. Dat betekent ook dat het uiteindelijke rapport er anders uit zal zien, verwacht Grapperhaus. "In een dergelijk proces is het overigens gebruikelijk dat de redenering en onderbouwing bij bepaalde passages kritisch worden bevraagd en vervolgens nog worden aangepast", schrijft hij aan de Tweede Kamer.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
1 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
4 uur geleden