Grapperhaus: strijd tegen misdaad is zaak van de lange adem
DEN HAAG (ANP) - De aanslag op misdaadverslaggever Peter R. de Vries onderstreept nog maar eens dat de misdaad een "veelkoppig monster" is dat "keihard" moet worden bestreden. Maar dat is een zaak van de lange adem, zegt justitieminister Ferd Grapperhaus, op de dag nadat De Vries in het centrum van Amsterdam werd neergeschoten.
"Het wordt steeds gewelddadiger, gewetenlozer", stelt Grapperhaus vast. Hij spreekt opnieuw zijn grote woede uit en wijst er daarbij op dat De Vries op klaarlichte dag werd neergeschoten, "gewoon midden in het uitgaanscentrum van een grote stad". Politie en justitie zullen er alles aan doen om alle feiten boven water te krijgen, benadrukt hij opnieuw.
De minister moest naar eigen zeggen vrijwel meteen terugdenken aan de moord op advocaat Derk Wiersum, bijna twee jaar geleden, die hem ook zeer aangreep. "Ik heb na die verschrikkelijke moord in september 2019 ook gezegd: mensen, dit is echt een strijd, een gevecht van tien jaar."
Forse successen
De politie heeft de laatste tijd een paar "hele forse successen" geboekt, zegt Grapperhaus. "Dan krijg je ook vaak dat het monster gaat spartelen." Toch blijft het volgens de bewindsman zaak die successen te blijven benoemen en niet moedeloos te worden. Dat is "echt het laatste wat we moeten doen".
Grapperhaus, die woensdag gaat praten met beroepsorganisaties van onder meer journalisten en advocaten, wil niet zeggen of er maatregelen worden getroffen om deze bedreigde beroepsgroepen extra te beschermen. "Maar u mag van mij aannemen dat wij ook voor deze verschrikkelijke aanslag gisteren er bovenop hebben gezeten. En dat blijven wij doen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.
1 uur geledenHITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.
4 uur geledenMIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.
9 uur geledenNIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".
9 uur geleden