Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus: strijd tegen misdaad is zaak van de lange adem

Grapperhaus: strijd tegen misdaad is zaak van de lange adem

DEN HAAG (ANP) - De aanslag op misdaadverslaggever Peter R. de Vries onderstreept nog maar eens dat de misdaad een "veelkoppig monster" is dat "keihard" moet worden bestreden. Maar dat is een zaak van de lange adem, zegt justitieminister Ferd Grapperhaus, op de dag nadat De Vries in het centrum van Amsterdam werd neergeschoten.

"Het wordt steeds gewelddadiger, gewetenlozer", stelt Grapperhaus vast. Hij spreekt opnieuw zijn grote woede uit en wijst er daarbij op dat De Vries op klaarlichte dag werd neergeschoten, "gewoon midden in het uitgaanscentrum van een grote stad". Politie en justitie zullen er alles aan doen om alle feiten boven water te krijgen, benadrukt hij opnieuw.

De minister moest naar eigen zeggen vrijwel meteen terugdenken aan de moord op advocaat Derk Wiersum, bijna twee jaar geleden, die hem ook zeer aangreep. "Ik heb na die verschrikkelijke moord in september 2019 ook gezegd: mensen, dit is echt een strijd, een gevecht van tien jaar."

Forse successen

De politie heeft de laatste tijd een paar "hele forse successen" geboekt, zegt Grapperhaus. "Dan krijg je ook vaak dat het monster gaat spartelen." Toch blijft het volgens de bewindsman zaak die successen te blijven benoemen en niet moedeloos te worden. Dat is "echt het laatste wat we moeten doen".

Grapperhaus, die woensdag gaat praten met beroepsorganisaties van onder meer journalisten en advocaten, wil niet zeggen of er maatregelen worden getroffen om deze bedreigde beroepsgroepen extra te beschermen. "Maar u mag van mij aannemen dat wij ook voor deze verschrikkelijke aanslag gisteren er bovenop hebben gezeten. En dat blijven wij doen."

Meer uit Binnenland

Vier betrokkenen busongeluk Zwitserland keerden zondag terug

DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."

1 uur geleden
Keja Klaasje Kwestro wint Theo d'Or voor F*CK LOLITA

AMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).

1 uur geleden
Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

2 uur geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

4 uur geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

6 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

10 uur geleden