Grapperhaus steunt brandweerlieden na rellen Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Demissionair minister Ferd Grapperhaus is zaterdagmiddag in gesprek gegaan met brandweerlieden die de avond ervoor tijdens hun werkzaamheden werden belaagd door relschoppers in Rotterdam. De brandweer heeft de avond als "ongekend gewelddadig" ervaren, zo vertelde de bewindsman na afloop van het gesprek, die ook opmerkt georganiseerde criminaliteit aan het werk te hebben gezien.
Grapperhaus sprak met de brandweerlieden om hun ervaringen van de avond ervoor aan te horen en hen een hart onder de riem te steken. Toen de brandweer probeerde twee in brand gestoken politiebusjes te blussen, werden ze dusdanig belaagd door relschoppers dat zij zich moesten terugtrekken. "Ervaren brandweerlieden zeggen dit geweld niet eerder te hebben meegemaakt", aldus Grapperhaus.
"De brandweer moest zich terugtrekken terwijl een brand dreigde naar binnen te slaan bij een woongebouw, dat is maar net goed gegaan. Anders hadden deze criminelen op hun geweten gehad dat in een gebouw waar mensen waren, die niet naar buiten konden en in een brand terecht waren gekomen." Grapperhaus noemde het gedrag van de groep relschoppers, volgens hem georganiseerde criminele samenwerkingsverbanden, "zeer gewelddadig en zeer onverantwoord".
Steunbetuigingen
De rellen ontstonden vrijdagavond tijdens een demonstratie tegen een zogenoemd 2G-beleid in de coronabestrijding, waarbij alleen gevaccineerde en van corona herstelde mensen nog in plekken als theaters en horeca welkom zijn. Negatief geteste mensen zouden van toegang uitgesloten zijn.
De politie meldt ook veel steunbetuigingen vanuit het land te hebben gekregen. Via de sociale mediakanalen deelt onder andere de politie Rotterdam foto's van toegestuurde bloemen, kaartjes en chocolade. Op een van de kaartjes staat: "Bedankt voor het heldhaftig verdedigen van onze stad. Namens de overgrote meerderheid!" Hartverwarmend, noemt een wijkagent de waardering.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.
3 uur geleden