Grapperhaus snapt onvrede politie over beeldvorming
DEN HAAG (ANP) - Minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) snapt dat er onder agenten onvrede is over het beeld dat van hen wordt neergezet. Dat zei hij dinsdag na overleg met onder anderen de korpschef en vertegenwoordigers van de politievakbonden. "Er is terecht veel ongenoegen bij de politie."
Directe aanleiding was de uit de hand gelopen demonstratie in Den Haag zondag. Op sociale media was veel kritiek op het optreden van de politie. Maar volgens de politie, vakbonden en de minister wordt er veel te snel geoordeeld. "Ga niet op Twitter direct allerlei dingen roepen", riep Grapperhaus op.
Volgens Jan Struijs van de Nederlandse Politiebond (NPB) wordt de politie "onrechtvaardig behandeld" en was het protest op het Malieveld in Den Haag de druppel die de emmer deed overlopen. "We worden gewoon verkeerd neergezet." Hij waarschuwde voor toenemende tegenstellingen in het land.
Extra complex
"Zorg ervoor dat het vertrouwen dat de politie geniet niet ondermijnd wordt door oordeelsvorming die te kort door de bocht is", zei korpschef Henk van Essen na afloop van het gesprek. Het is door corona extra complex voor de politie om deze dagen op te treden, zei hij. "Het is balanceren op dit moment."
Volgens Van Essen moet er vooral een ander type discussie komen. Het overleg met de minister is een eerste stap. Grapperhaus wil dat er een maatschappelijk debat komt over de rol van de politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die geld hebben gekregen omdat de IND te lang doet over het beslissen over hun asielaanvraag, moeten dat boven een bepaalde grens inleveren om mee te betalen aan hun opvang. Dat heeft de Raad van State (RvS) woensdag besloten, in lijn met de werkwijze van opvangorgaan COA.
17 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - De schade na een explosie en daaropvolgende brand dinsdagavond in een wooncomplex in Vlissingen (Zeeland) is groot. Dat meldt de gemeente. Het complex aan de Schutterijstraat, maar ook omliggende panden en auto's hebben veel schade opgelopen door de klap en de grote uitslaande brand.
23 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De winter is tot dusver een halve graad kouder dan gebruikelijk, meldt Weeronline. In de eerste helft van de meteorologische winter was de gemiddelde temperatuur in De Bilt 3,6 graden, normaal is dat 4,1 graden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
12 uur geleden