Grapperhaus sluit vuurwerkverbod niet uit na nieuw geweld oudjaar
DEN HAAG (ANP) - Als de komende jaarwisseling opnieuw onrustig verloopt, sluit minister Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) niet uit dat een totaal vuurwerkverbod opnieuw aan de Kamer wordt voorgelegd. Dat zegt hij in gesprek met De Telegraaf.
De CDA-bewindsman geeft toe dat hij zich zorgen maakt nu de jaarwisseling nadert. "We hebben afgelopen jaar het toegestane vuurwerk al gelimiteerd, verboden per gemeente mogelijk gemaakt. Maar als dit niet genoeg is, ga ik met voorstellen terug naar de Tweede Kamer." Ook het gevoelige onderwerp vuurwerk komt dan aan bod. „Dan moeten we ons de vraag stellen: hoe gaan we verder met legaal vuurwerk?"
Maar het is niet alleen vuurwerk, maar ook alcohol en drugs. Heel vaak in combinatie", zegt Grapperhaus.
"Ouwe rotten in het vak zeggen tegen me dat ze vroeger enorm veel dronken, maar rond half 2 niet meer konden. Hulpverleners zeggen nu dat mensen pepmiddelen gebruiken en om 6 uur ’s ochtends nog dat wangedrag plegen", aldus de minister, die daar stevig tegen wil optreden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
5 uur geleden