Grapperhaus positief over opvolgen coronamaatregelen
AMSTERDAM (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus toont zich redelijk positief over de manier waarop velen zich aan de coronamaatregelen houden. Hij constateerde dat zaterdag in Amsterdam, waar hij meeging met de politie.
Tijdens een rondje fietsen met agenten in het Vondelpark vond hij het daar wel iets te druk. En hoewel sommige parkbezoekers het moeilijk vonden, zag de minister ook dat verreweg de meeste mensen zich goed aan de opgelegde afstand hielden, zo bevestigde zijn woordvoerder in een bericht van WNL.
De minister liet zich eerst op het politiebureau in Buitenveldert bijpraten over de situatie in de hoofdstad. Ook wilde hij de politie een hart onder de riem steken bij de handhaving van de coranaregels. Agenten mogen mensen aanspreken en eventueel beboeten als ze zich niet aan de regels houden, zoals maximaal drie mensen bij elkaar en tenminste 1,5 meter afstand houden.
Net als de premier hamerde Grapperhaus er de afgelopen tijd meermaals op dat het beter is als mensen thuis blijven en er alleen op uitgaan om boodschappen te doen of even een frisse neus te halen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
17 uur geleden