Grapperhaus noemt geweld tegen hulpverleners misdadig
DEN HAAG (ANP) - Dat hulpverleners "tijdens de jaarwisseling op diverse plekken in het land gewelddadig zijn gehinderd in hun werk en met veel gevaarzetting zijn bekogeld met explosieven en stenen" is volgens justitieminister Ferd Grapperhaus "verschrikkelijk en tegelijk misdadig". Dat zegt de demissionaire bewindsman na oudejaarsavond.
"Voor geweldplegers is er geen pardon", zegt Grapperhaus in een schriftelijke verklaring. "Er zijn al verschillende aanhoudingen verricht en er zullen er meer volgen." Geweldplegers zullen "waar mogelijk" te maken krijgen met snelrecht, en zullen opdraaien "voor de herstelkosten van hun spoor van vernielingen". Het gaat volgens de minister "niet alleen om rellende pubers, maar ook om ronduit crimineel gedrag".
Hoewel er tijdens de jaarwisseling toch veel is geknald, lijkt het er volgens Grapperhaus op dat het vuurwerkverbod net als vorig jaar "heeft bijgedragen aan minder druk op de zorg". Een totaalbeeld en precieze cijfers heeft hij in de eerste helft van januari.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geleden