Grapperhaus noemt geweld tegen hulpverleners misdadig
DEN HAAG (ANP) - Dat hulpverleners "tijdens de jaarwisseling op diverse plekken in het land gewelddadig zijn gehinderd in hun werk en met veel gevaarzetting zijn bekogeld met explosieven en stenen" is volgens justitieminister Ferd Grapperhaus "verschrikkelijk en tegelijk misdadig". Dat zegt de demissionaire bewindsman na oudejaarsavond.
"Voor geweldplegers is er geen pardon", zegt Grapperhaus in een schriftelijke verklaring. "Er zijn al verschillende aanhoudingen verricht en er zullen er meer volgen." Geweldplegers zullen "waar mogelijk" te maken krijgen met snelrecht, en zullen opdraaien "voor de herstelkosten van hun spoor van vernielingen". Het gaat volgens de minister "niet alleen om rellende pubers, maar ook om ronduit crimineel gedrag".
Hoewel er tijdens de jaarwisseling toch veel is geknald, lijkt het er volgens Grapperhaus op dat het vuurwerkverbod net als vorig jaar "heeft bijgedragen aan minder druk op de zorg". Een totaalbeeld en precieze cijfers heeft hij in de eerste helft van januari.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao en Aruba kunnen hopelijk een rol spelen bij de wederopbouw na de zware aardbevingen in Venezuela en Colombia. Dat heeft staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties) vrijdag gezegd tijdens een persconferentie met de Caribische pers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee van de Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en China waren op terugtocht van een bedevaart naar Tibet. Dat bevestigt een woordvoerder van de Isha Foundation, de organisatie achter de reis, na berichtgeving van De Telegraaf.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vijf personen die verdacht worden van handel in designerdrugs en illegale medicijnen via een webshop, blijven langer vastzitten. Dat meldt de politie. Zij zouden de illegale middelen hebben verkocht via de websites powercaps.nl en powercaps.vip, die inmiddels offline zijn gehaald.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de plannen om uit de stikstofcrisis te komen, boekt het kabinet ook vooruitgang om de doelen van een nieuwe Europese natuurwet te halen, verwacht natuurminister Jaimi van Essen (D66). Na de wekelijkse ministerraad klonk hij optimistisch over de haalbaarheid van deze zogeheten natuurherstelverordening. "Ik heb er vertrouwen in."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het toezicht op inlichtingendiensten AIVD en MIVD wordt "robuust" onder een nieuwe wet die de diensten veel meer ruimte geeft. Dat beloofde minister van Defensie Dilan Yeşilgöz vrijdag rond het moment dat de wet online kwam voor reacties. Ze wil de waarborgen rond het functioneren van de diensten zo organiseren "dat het altijd wel gecheckt kan worden, maar dat ik wel snel kan handelen".
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht van mogelijke verdachten die afgelopen zondag vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur uit Leeuwarden. Fans van Feyenoord gooiden het vuurwerk, waarbij zeven mensen gewond raakten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie Nederlanders die worden vermist in Nepal zijn een vrouw van 51 en een man van 29 die afzonderlijk van elkaar op reis zijn, en een Nederlandse vrouw die in Nepal woont. Met alle andere Nederlanders over wie het ministerie van Buitenlandse Zaken de afgelopen dagen is gebeld is weer contact, zegt een woordvoerder.
8 uur geleden