Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus neemt dreiging advocaten Nabil B. 'zeer serieus'

Grapperhaus neemt dreiging advocaten Nabil B. 'zeer serieus'

DEN HAAG (ANP) - Minister Ferd Grapperhaus neemt de dreiging rond de advocaten van kroongetuige Nabil B. in het liquidatieproces Marengo zeer serieus. De minister van Justitie en Veiligheid zegt vrijdag verder niet inhoudelijk te kunnen ingaan op berichtgeving van De Telegraaf, die meldt dat raadsmannen Peter Schouten en Onno de Jong door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) zouden zijn gewaarschuwd dat hun levens gevaar lopen.

Volgens De Telegraaf staan de opvolgers van advocaat Derk Wiersum, die op 18 september vorig jaar bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert werd doodgeschoten, samen met Peter R. de Vries op een dodenlijst. Grapperhaus noemt dit "geen term van de NCTV", maar wil verder niet op details ingaan. Hij zegt wel dat de NCTV er "stevig in zit."

"De Tweede Kamer wordt er vertrouwelijk over geïnformeerd. Ik neem het zeer serieus. Criminelen worden steeds gevaarlijker en deinzen nergens voor terug", zei Grapperhaus voor aanvang van de ministerraad.

Tussentijdse zitting

Een woordvoerster van de NCTV, laat vrijdag weten niet inhoudelijk te kunnen reageren.

In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp vindt dinsdag opnieuw een tussentijdse zitting plaats in de zaak tegen de drie verdachten van de moord op Wiersum. De 44-jarige Wiersum was een van de advocaten van de kroongetuige in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is.

Meer uit Binnenland

Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

32 minuten geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

51 minuten geleden
Spaanse gezondheidsautoriteiten aan boord gegaan van Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.

1 uur geleden
Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

2 uur geleden
Hondius in haven van Granadilla, gaat voor anker

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.

3 uur geleden
Hondius aangekomen bij Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.

4 uur geleden
Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

12 uur geleden