Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus neemt dreiging advocaten Nabil B. 'zeer serieus'

Grapperhaus neemt dreiging advocaten Nabil B. 'zeer serieus'

DEN HAAG (ANP) - Minister Ferd Grapperhaus neemt de dreiging rond de advocaten van kroongetuige Nabil B. in het liquidatieproces Marengo zeer serieus. De minister van Justitie en Veiligheid zegt vrijdag verder niet inhoudelijk te kunnen ingaan op berichtgeving van De Telegraaf, die meldt dat raadsmannen Peter Schouten en Onno de Jong door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) zouden zijn gewaarschuwd dat hun levens gevaar lopen.

Volgens De Telegraaf staan de opvolgers van advocaat Derk Wiersum, die op 18 september vorig jaar bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert werd doodgeschoten, samen met Peter R. de Vries op een dodenlijst. Grapperhaus noemt dit "geen term van de NCTV", maar wil verder niet op details ingaan. Hij zegt wel dat de NCTV er "stevig in zit."

"De Tweede Kamer wordt er vertrouwelijk over geïnformeerd. Ik neem het zeer serieus. Criminelen worden steeds gevaarlijker en deinzen nergens voor terug", zei Grapperhaus voor aanvang van de ministerraad.

Tussentijdse zitting

Een woordvoerster van de NCTV, laat vrijdag weten niet inhoudelijk te kunnen reageren.

In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp vindt dinsdag opnieuw een tussentijdse zitting plaats in de zaak tegen de drie verdachten van de moord op Wiersum. De 44-jarige Wiersum was een van de advocaten van de kroongetuige in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is.

Meer uit Binnenland

OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

14 minuten geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

1 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

2 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

3 uur geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

4 uur geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

4 uur geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

4 uur geleden